Populaarsel rüiuvaiba näitusel tulevad lisatöötoad ja kaks kuraatorituuri

21.4.2022

Sündmus

Näitusevaade "Fookus. Rüiuvaibad"
Näitusevaade “Fookus. Rüiuvaibad”. Foto: Evert Palmets.

Eesti Tarbekunsti- ja Disainimuuseumi palju tähelepanu pälvinud näituse “Fookus. Rüiuvaibad” publikuprogrammi lisandusid kaks populaarset rüiutehnika töötuba ning tulemas on veel kaks kuraatorituuri.

Näitus „Fookus. Rüiuvaibad” toob ETDMi hoidlatest välja Eesti rüiude kullavaramu.  Muuseumi esimese korruse suures saalis on täies uhkuses eksponeeritud üle 60 rüiuvaiba kümnelt eesti tekstiilikunstnikult, millega saab lähemat tutvust teha neljapäeval, 21. aprillil kell 17.30 ja 14.mail kell 14 algavatel kuraatorituuridel. Tuuridel saab osaleda muuseumi piletiga, eelnev registreerimine pole vajalik.

28. aprillil toimub näitusesaalis rüiutehnikas toolikatte – ragamufi – meisterdamise töötoas koos soome moe- ja kontseptsioonidisaineri Tuula Pöyhoneniga. Ragamuf sobib eri kujuga tugitoolidele ja annab neile uue elu. Materjalidena kasutatakse tekstiilitööstuse jääke.

Kuna töötuba osutus väga populaarseks ning kõik huvilised sel õhtul ära ei mahu, teeb Tuula Pöyhonen lisatöötoa 13. mail, kuhu on veel vabu kohti. Osalustasu inimese kohta on 35 eurot ning töötuba toimub inglise ja soome keeles. Registreerimine on avatud: haridus@etdm.ee.

Ka on lisanud publikuprogrammi eestikeelne rüiutehnika töötuba Anu Samarüütli juhendamisel, mis toimub 19. mail. Osalustasu inimese kohta on 35 eurot, registreerimine on avatud aadressil haridus@etdm.ee.

5. mail saab rüiunäitusel proovida aga midagi täiesti teistsugust – muuseumijoogat. Joogaõpetaja Jane Meresmaa-Roosi muuseumijooga tund loob kehalis-hingelise pinnase kahe maailma – sõlmtehnikas valmistatud pikanarmaliste vaipade ja muuseumijooga – omavaheliseks sõlmimiseks.