Rüiutehnika töötuba soome moekunstniku Tuula Pöyhöneniga

28.04 ja 13.05

Olete oodatud osalema fantaasiaküllase rüiutehnikas toolikatte meisterdamise töötoas koos soome moe- ja kontseptsioonidisaineri Tuula Pöyhoneniga.

Ragamuf sobib eri kujuga tugitoolidele ja annab neile uue elu. Materjalidena kasutatakse tekstiilitööstuse jääke. Tegu on ringmajanduse tootega. Valmistamismeetod on lihtne ega vaja tööriistu, mistõttu see on igaühele jõukohane. Omal ajal on seda tehnikat kasutanud pagulased või majanduslikus kitsikuses olevad naised, et endale ise raha teenida. Ragamuf on pärit kultuurist, kus naised kudusid kodus vaipu vanadest tekstiilidest. Ragamuf‘i esimene prototüüp valmistati Marokos, boucherouite‘i tehnika kodumaal. Tuula Pöyhönen leiutas elastse vaiba vana diivani katmiseks.

Tuula Pöyhönen on soome disainer. Tuginedes põhjalikele teadmistele tekstiili- ja rõivatööstuse tootmisprotsessidest, on ta keskendunud uute kontseptsioonide arendamisele. Pöyhönen naudib väljakutset, mida pakub tippdisaini, julge brändikujunduse ja kommertsreaalsuse ühendamine.

Töötuba sobib ideaalselt algajatele, sest eelnev kangakudumise kogemus pole vajalik. Kõik tööriistad ja materjalikomplekt on hinna sees.

Töötoast saate kaasa oma kodu jaoks loodud efektse teose ning teadmised ja enesekindluse, et iseseseisvalt jätkata.

Osalustasu inimese kohta on 35 eurot.

Töötuba toimub inglise ja soome keeles.

Registreerimine on avatud: haridus@etdm.ee. NB. 28.04 grupp on täis!