Vaata vaibamaailma sügavustesse muuseumijooga tunnis

5.05. kell 17.30

Jane Meresmaa-Roos.

Joogaõpetaja Jane Meresmaa-Roos muuseumijooga tund loob kehalis-hingelise pinnase kahe maailma – sõlmtehnikas valmistatud pikanarmaliste vaipade ja muuseumijooga – omavaheliseks sõlmimiseks.

Rahulik joogarännak rüiuvaipade maailmas kutsub kuulama lugusid loomisest, märkamisest ja hoidmisest. Vaibaäärele sõlmitud korrapärased mustrirajad toetavad sügavat hingamist ja siseruumi turvatunnet. Pehmed narmad ja vaibapinnas on nagu puudutus, mis aitab rahuneda ja ennast argirütmist maandada. Rüiuvaipade tonaalsusse sukeldumine suunab nägema sügavamale ja nägema värve ka seal, kus üldilme võib tunduda ühtlaselt kiretu.

Muuseumijooga eesmärk on näha vaibamaailma sügavustesse ja anda aega endale. Rüivaipade joogatund lõppeb lõõgastava rännakuga, kus tõmbame hinge ja lendame kujuteldava vaibaga kokkusõlmitud maaliliste maailmade kohal.  

Jane Meresmaa-Roos alustas jooga teekonda 1998 a. Sivananda joogaga, aga alates sellest ajast on oma joogatundidesse liitnud lugusid, muinasjutte, teatrit ja muuseumit. Kadrioru kunstimuuseumisse loodud Madalmaade kunsti ja arhitektuurijoogatunnid jutustavad maalidest, ruumist ja valgusest

Kestus: 60 minutit.

Osavõtutasu 8 eurot. Sama piletiga saab külastada kõiki muuseumi näitusi.
Registreerimine: haridus@etdm.ee.

Muuseumijooga tegemiseks:
pane selga mugavad riided;
jalga soojad sokid;
võta kaasa joogamatt;
soovi korral võta kaasa pleed.