Mais saab ETDM-s proovida nii muuseumijoogat kui õppida rüiutehnikat

2.5.2022

Sündmus

Eesti Tarbekunsti- ja Disainimuuseumi hoone Laial tänaval.

Maikuu tuleb Eesti Tarbekunsti- ja Disainimuuseumieriti sündmusterohke!

Juba sel neljapäeval, 5. aprillil kell 17.30 saab proovida uut joogastiili – muuseumijooga. Joogatund toimub näitusel “Fookus. Rüiuvaibad” ja on inspireeritud eesti tekstiilikunstnike rüiudest. Joogaõpetaja Jane Meresmaa-Roos muuseumijooga tund loob kehalis-hingelise pinnase kahe maailma – sõlmtehnikas valmistatud pikanarmaliste vaipade ja muuseumijooga – omavaheliseks sõlmimiseks. Registreerimine: haridus@etdm.ee.

12. mail toimub selle kevade viimane disainineljapäevak lastele! Seekord on spetsiaalne näitusetuur lastele püsinäitusel “Sissejuhatus Eesti disaini”. Registreerimine: haridus@etdm.ee.

13. mail kell 16 saab osaleda väga populaarseks osutunud soome disaineri Tuula Pöyhoneni ragamufi töötoas.Ragamuf sobib eri kujuga tugitoolidele ja annab neile uue elu. Materjalidena kasutatakse tekstiilitööstuse jääke. Valmistamismeetod on lihtne ega vaja tööriistu, mistõttu see on igaühele jõukohane. Omal ajal on seda tehnikat kasutanud pagulased või majanduslikus kitsikuses olevad naised, et endale ise raha teenida. Ragamuf on pärit kultuurist, kus naised kudusid kodus vaipu vanadest tekstiilidest. Ragamuf‘i esimene prototüüp valmistati Marokos, boucherouite‘i tehnika kodumaal. Tuula Pöyhönen leiutas elastse vaiba vana diivani katmiseks. Registreerimine: haridus@etdm.ee.

14. mail kell 14 on kuraatorituur näitusel “Fookus. Rüiuvaibad”. Osalemine muuseumi piletiga, eelnev registreerimine pole vajalik. 

18. mail tähistame rahvusvahelist muuseumipäeva ja sissepääs kõikidele näitustele on TASUTA!

19. mail kell 17.30 on rüiutehnika töötuba Anu Samarüütli juhendamisel. Registreerimine: haridus@etdm.ee.

21. mail tähistame Muuseumiööd, mis on sel aastal teemal “Öös on unistusi”. Muuseum on avatud kell 18-23, avatud on kõik näitused, mida täiendab unistamise ala ning selle erilise öö külastajate ühisloominguna valmib rüiuvaip.
Kell 19 algab Piret Hirve ja Eve Marguse ehtekunsti tuur näitustel “Triiv” ja “Kogutud teosed”
Sissepääs on sel õhtul vaid 1 euro!

26. mail kell 17.30 on kunstnikuvestlus Piret Hirve ja Eve Margusega näitusel Triiv.

27. mail kell 17 toimub näitusel Fookus. Rüiuvaibad vestlusring, kus rüiu tehnika ja kunstiliste väljundite ning fenomeni üle laiemalt arutlevad tekstiilikunstnikud Peeter Kuutma ja Aet Ollisaar ning näituse kuraatorid Helen Adamson ja Kai Lobjakas.

Kohtumiseni muuseumis!