Rahvusvahelise muuseumipäeva ja Muuseumiöö puhul on ETDM 18.mail avatud kell 11-23

14.5.2024

Sündmus

Koos ligi 200 Eesti muuseumiga tähistab Tarbekunsti- ja Disainimuuseumi (ETDM) sel laupäeval, 18.mail rahvusvahelist muuseumipäeva ja Muuseumiööd, mille teemaks on tänavu “Öös on vabadust”. Muuseumiöö on ka peaaegu et viimane võimalus vaadata Maryliis Teinfeldt-Grinsi näitust „Suuremjault mälëstustes“, mis on avatud kuni 19.maini.

Muuseum on laupäeval avatud kell 11-23, sissepääs näitustele lõppeb kell 22.30.

Rahvusvaheline muuseumipäev

18.mail tähistatakse üle maailma rahvusvahelist muuseumipäeva, mille puhul paljud muuseumid avavad oma uksed külastajatele tasuta. Ka ETDMi on sissepääs tavapärasel lahtiolekujal kell 11-18 tasuta.

Avatud on püsinäitused “Sissejuhatus Eesti disaini” ja “Kogutud teosed”, “Eesti disainiauhinnad 2012-2022. Vahekokkuvõte” esimese korruse suures saalis, õpilastööde näitus “Märka disaini – minu nutikas lahendus” 3. korruse projektialal ja Teinfeldt-Grinsi „Suuremjault mälëstustes“ galeriis.

Muuseumiöö

18. mai õhtul toimub Eestis juba traditsiooniks saanud Muuseumiöö, mille puhul paljud muuseumid ja mäluasutused on tavapärasest kauem lahti ning melu kestab hiliste õhtutundideni.

Muuseumiöö programm algab kell 18 ja õhtu toob endaga kaasa meeleolukaid tegevusi, fotoboksis saab end sel meeldejääval ööl koos pere ja sõpradega pildistada, hoovis mängib muusika ja on avatud pop-up kohvik.
Kell 18-23 maksab muuseumipilet vaid 1 euro ning Muuseumikaardi omanikele on sissepääs tasuta!

Avatud on püsinäitused “Sissejuhatus Eesti disaini” ja “Kogutud teosed”, õpilastööde näitus “Märka disaini – minu nutikas lahendus” ja Teinfeldt-Grinsi „Suuremjault mälëstustes“ galeriis.