Maikuu muuseumis: kuraatorituurid, Sorcereri töötuba, rahvusvaheline muuseumipäev ja Muuseumiöö

8.5.2023

Sündmus

Maikuu on muuseumis traditsiooniliselt sündmusterohke. Avatud on neli näitust: esimese korruse suures saalis näeb näitust “Kohalik ilu. Tallinna Juveelitehas” ja galeriis keiu Krikmanni ja Darja Popolitova kureeritud näitust “Loomulikult see ei ole nii”, avatud on ka püsinäitusted “Sissejuhatus Eesti disaini” ja “Kogutud teosed”.

Kuraatorituurid näitusel “Loomulikult see ei ole nii”

Galeriis on avatud Keiu Krikmanni ja Darja Popolitova kureeritud näitus „Loomulikult see ei ole nii“, mis vaatleb loomulikkuse ideed ning selle seost looduse ja inimkehaga. 

Eksponeeritud teosed on omamoodi kimäärid, kus põimuvad looduslik ja kunstlik materjal, kuigi alati ei ole päriselt selge, kust jookseb nendevaheline piir. Kas seesugused aksessuaarid võiksid muuta nende kandjat ning tema suhet iseendasse ja keskkonda, kus me elame?

Pilt saab selgemaks kuraatorituuridel.

  • 13.05 kell 12 Keiu Krikmanni kuraatorituur eesti keeles
  • 18.05 kell 18 Darja Popolitova kuraatorituur vene keeles
  • 1.06 kell 18 Keiu Krikmanni kuraatorituur inglise keeles

Kollektiivi Sorcerer pulmatuti valmistamise töötuba 27. mail kell 13

Pulmatutid omasid pulmakombestikus maagilist tähendust ja samal ajal sümboliseerivad meie esivanemate oskust kasutada ära iga viimnegi riba igast materjalist. Töötuba keskendub erinevatele tehnikatele, mida saab kasutada jätkusuutlike pulmatuttide loomiseks. 

Töötoas saab läheneda sellele traditsioonilisele kaunistusele Sorcereri aksessuaaride valmistamise stiilist inspireeritult. Lõpptulemus sõltub osaleja enda kunstilistest valikutest.
Pulmatutti saab kasutada maagilise aksessuaarina või kinkida hea õnne nimel pulmades.

Kõik töötoas vajalikud materjalid ja töövahendid on kohapeal olemas. Töötuba toimub paralleelselt nii eesti kui ka inglise keeles.

Sorcerer on loominguline kollektiiv, mis sündis ühisest huvist taaskasutuse ja riiete vastu ning mõttest anda seisma jäänud toodetele uus tähendus. Sorcereri taga on viis kunstnikku: Agathe PeriAlissa NaaberGreta LihtGaida-Erica Pärn ja Kirke Talu, kelle loomingus peegelduvad vastamisi ehe ja sünteetiline, eeterlik ja groteskne.

  • Töötoas osalejate arv on piiratud, palume osalemiseks eelnevalt registreeruda aadressil haridus@etdm.ee.
  • Kõik töötoas vajalikud materjalid ja töövahendid on kohapeal olemas.
  • Töötuba toimub paralleelselt eesti ja inglise keeles.
  • Osavõtutasu 35 eurot saab tasuda nii enne töötoa algust muuseumi kassas kui ka eelnevalt arve alusel.
  • Töötuba kestab 2 kuni 2,5 tundi.

Töötuba kuulub näituse “Loomulikult see ei ole nii” publikuprogrammi.

Rahvusvahelisel muuseumipäeval on sissepääs muuseumisse tasuta

18. mail tähistab kogu Euroopa rahvusvahelist muuseumipäeva ja sel puhul on traditsiooniliselt sissepääs muuseumitesse tasuta.

Galeriis on kell 18 tasuta Darja Popolitova kuraatorituur näitusel “Loomulikult see ei ole nii” vene keeles.

Muuseum on 18. mail avatud kell 11-20.

Laste disainineljapäevak

18. mail algusega kell 17.30 ootama lapsi disainineljapäevakule, mille raames toimub spetsiaalselt lastele mõeldud tuur näitusel “Kogutud teosed”, millele järgneb töötuba, kus kõik saavad disainida endale tekstiilist koti.
Palume disainineljapäevakule eelnevalt regustreeruda: haridus@etdm.ee. Osavõtutasu on 10 eurot.

Muuseumiöö – öös on liikumist !

Muuseumiööl saab Eesti Tarbekunsti- ja Disainimuuseumis liikuda läbi kolme näituse: lisaks püsinäitustele “Sissejuhatus Eesti disaini” ja “Kogutud teosed” on avatud näitus “Loomulikult see ei ole nii” galeriis. Püsinäitusel “Sissejuhatus Eesti disaini” on avatud installatsioon “Kas sul on see kodus?” mida külastajd on oodatud täiendama oma lugudega Eesti disainerite loomingust, mida nad kodus kasutavad.

Püsinäitusel “Kogutud teosed” on ainult Muuseumiööl võimalik vaadata dokkaadreid sellest, kui füüsiline töö on tarbekunsti loomine. Lisaks on külastajal võimalik astuda muuseumi koguhoidja roll ning läbi erinevate koguhoidja jaoks igapäevaste tööde kogeda, kui rasked võivad olla mõned tarbekunsti teosed.

Muuseumiööl on sissepääs muuseumisse hinnaga 1 euro.

NB! Näitus “Kohalik ilu. Tallinna Juveelitehas” ei kuulu muuseumiöö programmi. Seda saab 20. mail vaadata kell 11-18.