Kolmes Tallinna vanalinna muuseumis avatud näitust “Uneversum” saab külastada ühispiletiga

20.11.2023

Näitus

„Uneversum“ on kolme muuseumi koostööprojekt, mille raames on külastajal unikaalne võimalus külastada mitut uneteemalist näitust. Ühispiletiga saad “Uneversumi” ühiselt avatud perioodil külastada kõiki kolme näitust märksa soodsamalt kui kolme eraldi tavapiletiga, ühispilet on müügil ainult Fientas.

Perioodil 27.10.2023—7.01.2024 on kõik kolm näitust korraga avatud. Ühispilet kehtib külastamiseks sel perioodil.

Eesti Tarbekunsti- ja Disainimuuseumi näitus „Uneversum. Rütmid ja ruumid“ keskendub radikaalsete ideede ja traditsioonilise igapäeva põnevale vahekorrale magamiseks mõeldud ruumide, keskkondade ning aja ja ajanäitajate kaudu. Näituse lähtekohaks on rõhuv ja süvenev ajakriis, aga ka organiseerituse ja funktsionaalsuse idealiseerimine ning masinliku efektiivsuse ihalus. Loe lähemalt näitusest, klikkides siia.

* Eesti Tervisemuuseumi näitus “Uneversum” unetervisest ja magamise olulisusest on avatud 14.04.2023-17.11.2024

* Eesti Teatri- ja Muusikamuuseumi näitus “Unede torn” unenägudest ja inspiratsioonist on avatud 24.05.2023–07.01.2024

Unel on meie elus ülitähtis roll. Märkame seda eelkõige siis, kui tunneme sellest puudust. Magamata inimene on hajevil ja halvas tujus, unustab palju ning tema stressitase ja risk haigestuda on kõrged. Igatseme tunnet olla päeval tõeliselt ärkvel ja öösel sügavas unes. Üldinimliku vajadusena ümbritseb uni meid kõikjal – alates argipäevast fantaasiate ja kunstini välja.

Kuidas ühispiletit kasutada? Osta pilet Fientast. Alusta näituste külastamist ükskõik millisest muuseumist!

Uuri lisa www.uneversum.ee