Kollektiivi Sorcerer meistriklass

27.05 kell 13

Töötoas osalejatel on võimalik kollektiivi Sorcerer juhendamisel luua erinevatest materjalidest koosnev aksessuaar: kaelakee, käevõru, ripats või midagi muud enda valikul. Kuna Sorcerer väärtustab taaskasutust, on töötoas kasutatavad materjalid hangitud Uuskasutuskeskusest. Erinevat päritolu materjalide kombineerimine võimaldab luua ootamatuid kombinatsioone ja tuua värskeid ideid aksessuaaride loomise protsessi. Kuna algmaterjalid on võrdlemisi erinevad nii omadustelt, detailidelt kui tehniliselt lahenduselt, on nende ühtseks artefaktiks sidumine loominguliselt põnev ülesanne. Tulemuseks on metsiku ja mitmekülgsena mõjuvad esemed.

Töötoas osalemisel pole eelnevad oskused olulised ning pole ka probleemi kui iga osaleja ei jõua aksessuaari lõpuni valmis teha. Julgustame osalejaid alati kasutama loodud eset ka teistes kontekstides. On põnev näha, kuidas aksessuaar leiab uue kasutuse, mis ei lähtu materjalide algsetest omadustest.

Osavõtutasu 35 eurot saab tasuda nii kohapeal muuseumi kassasse kui ka eelnevalt arve alusel.

Kõik töötoas vajalikud materjalid ja töövahendid on kohapeal olemas. Töötuba toimub paralleelselt nii eesti kui ka inglise keeles.

Sorcerer on loominguline kollektiiv, mis sündis ühisest huvist taaskasutuse ja riiete vastu ning mõttest anda seisma jäänud toodetele uus tähendus. Sorcereri taga on viis kunstnikku: Agathe PeriAlissa NaaberGreta LihtGaida-Erica Pärn ja Kirke Talu, kelle loomingus peegelduvad vastamisi ehe ja sünteetiline, eeterlik ja groteskne.

  • Töötoas osalejate arv on piiratud, palume osalemiseks eelnevalt registreeruda aadressil haridus@etdm.ee.
  • Kõik töötoas vajalikud materjalid ja töövahendid on kohapeal olemas.
  • Töötuba toimub paralleelselt eesti ja inglise keeles.
  • Osavõtutasu 35 eurot saab tasuda nii enne töötoa algust muuseumi kassas kui ka eelnevalt arve alusel.
  • Töötuba kestab 2 kuni 2,5 tundi.

Töötuba kuulub näituse “Loomulikult see ei ole nii” publikuprogrammi. Keiu Krikmanni ja Darja Popolitova kureeritud näitus on ETDMi galeriis avatud kuni 11. juunini.