Vestlus HULA rõivabrändile aluse panijate Reet Ausi ja Eve Hansoniga

1.11.2021

Sündmus

Näitusel “Nulltuju. Eesti moe avangard 2000-2010” on 19 disaineri ja brändi rõivaste seal eksponeeritud ka moemärgi HULA rõivad, mille ajalukku ja disainerite tänastesse tegemistesse viib 4. novembril algusega kell 17.30 toimuv vestlus Eve Hansoni ja Reet Ausiga.

Eesti kunstiakadeemia moebränd HULA sündis aastal 2002 ja selle esimesteks disaineriteks olid magistrandid Reet Aus, Anu Lensment, Marit Ahven, Eve Hanson; aastate jooksul oli bränidga seotud kokku üle paarikümne kodumaise disaineri. 

Kuraator Anne Vetik räägib näitusel tänaseni Eesti moemaailma väga oluliselt mõjutavate disainerite Reet Ausi ja Eve Hansoniga selles omas ajas väga selgelt eristunud brändist.Juttu tuleb sellest, kuidas igal aastal uue tiimiga alustav moebränd reaalselt toimis; kuidas nad saavutatuga ise rahul on ning mida nad ise võtsid kaasa sellist, mis hiljem nende enda moebrändid Eesti tuntuimate hulka viisid. Publik saab osaleda muuseumi piletiga ning loomulikult ka küsimusi esitada. 

Osalejate arv on piiratud ning juhime tähelepanu, et muuseumi saavad külastada vaid need, kes on vaktsineeritud covid-19 vastu või viiruse läbi põdenud. 12–17-aastased peavad esitama ka muuseumis COVID tõendi, kehtib ka testitõend.


NB! Neljapäeva õhtuti saab ETDMi piletiga külastada ka Tervisemuuseumi ja Ajaloomuuseumi Suurgildi hoonet.