Raili Keivi näitusel “Tuba” eksponeeritud nõud jõudsid müügile muuseumi poodi

1.3.2023

Muuseumi pood

Raili Keivi tassid näitusel “Tuba”. Foto: Aadam Kaarma.

Eesti Tarbekunsti- ja disainimuuseumi (ETDM) näituse „Tuba“ jaoks valis disainer Raili Keiv muuseumi keraamikakogust 1960. kuni 1980. aastateni valminud ja nüüd disainiklassikaks saanud nõud ning liitis need oma loominguga uueks koosluseks.

Kui näitust ette valmistama hakates polnud Raili Keiv üldse kindel, et ise mõne uue esemega välja tuleb, siis töö käigus jõudis ta mõtteni siduda esemed üheks serviisiks – ta leidis küll hulga sümpaatseid nõusid, ent põnevaid taldrikuid oli raske leida.

Ka oma varem tehtud tööde hulgast ei leidnud ta taldrikut ega kandikut, aga tahtis esemed söögilauana eksponeerida. Kandik või suur taldrik on hea kandev vorm, millega dialoog tekitada ning nii töötaski ta välja uue taldriku, mis sobib laual kombineerimiseks nii Raili Keivi enda kaasaegse loominguga kui ka vanema põlvkonna Eesti tööstuskeraamikute esemetega. 

Näitusel eksponeeritud Raili Keivi taldrikud ja tassid on nüüd müügil ka muuseumi poes, mis on avatud ETDMi lahtiolekuaegadel: K kell 11-18, N kell 11-20, R-P 11-18.

Näitus jääb avatuks 2. aprillini 2023.