Lugemiku raamatupood on tänasest avatud ka Tarbekunsti- ja Disainimuuseumis

15.2.2023

Muuseumi pood

Tänasest on kõik huvilised oodatud tutvuma senisest laiema raamatuvalikuga Eesti Tarbekunsti- ja Disainimuuseumi (ETDM) poes –  koostöös raamatupoega Lugemik on valik täienenud kaasaegsetele disainipraktikatele keskendunud kirjandusega. Veebruari alguses avas Lugemik oma poe ka Kai Kunstikeskuses, kus fookus on kodumaisel ja rahvusvahelisel kunstikirjandusel.

Lugemiku raamatupood avas esmakordselt uksed 2013. aasta kevadel Eesti Kaasaegse Kunsti Muuseumi (EKKM) hoovil. 2020. aastast asus raamatupood Tallinna Kunstihoone all, kus uksed suleti seoses hoone renoveerimistöödega.

ETDMi juhi Kai Lobjaka sõnul laiendab ETDM muuseumipoe raamatuvalikut sooviga pakkuda oma külastajatele põhjalikumat valikut erialast kirjandust. Koostöös Lugemiku raamatupoega pakutakse muuseumis veebruari keskpaigast valikut disainiteooriat, -ajalugu, graafilist disaini, moodi, tarbekunsti käsitlevatest trükistest, mida on plaanis regulaarselt uuendada värske erialase materjaliga.

Kai kunstikeskuse tegevjuhi Kadri Laas-Lepasepa sõnul on Lugemik üks olulisemaid kunstikirjastusi Eestis ja Lugemiku algatatud raamatupood oluline lisandus Eesti kultuuritrükiste maastikul. ‘‘Meil on väga hea meel, et lisaks näituste spetsiifilistele teostele on meil nüüdsest võimalik Kais tutvustada ka valikut kodumaist ja rahvusvahelist kunstikirjandust,” kommenteerib Laas-Lepasepp.

Raamatupood on avatud ETDMis ja Kai kunstikeskuses igal nädalal kolmapäevast pühapäevani, täpsed kellaajad leiate kodulehekülgedelt. 

Lugemik on iseseisev kunstikirjastus, mille asutasid 2010. aastal graafiline disainer Indrek Sirkel ja kunstnik Anu Vahtra. Tänaseks on Lugemik kirjastanud 100 trükist. Viimase 12 aasta jooksul on Lugemik teinud koostööd suurel hulgal Eesti ja rahvusvaheliste kunstnike, disainerite, teoreetikute ning ka institutsioonidega. Alates 2013. aastast on Lugemik osalenud erinevatel kunstiraamatumessidel üle maailma.

Lugemiku tegevust on aastate jooksul korraldanud mitmed inimesed: Anu Vahtra koos Indrek Sirkeliga aastatel 2010–2019, Laura Toots kuulus tiimi 2015–2017 ja Ott Kagovere 2018–2020. Kersti Heile on olnud Lugemiku raamatupoe juhataja aastast 2018. Hetkel veab Lugemiku tegevust Indrek Sirkel.