Ilmus klaasikunstnik Ivo Lille loomingut tutvustav mahukas kataloog

17.6.2021

Trükised

Ivo Lille loomingut koondav 240-leheküljeline kataloog, kus fotodena on esindatud ligi 200 teost, kaasneb klassikute sarja retrospektiivnäitusega „Klassikud. Ivo Lill“, mis on Eesti Tarbekunsti- ja Disainimuuseumis avatud 26. septembrini. 

Lill oli siinses klaasikunstis üks omanäolisemaid ja säravamaid autoreid. Oma monumentaalsed teosed lõi ta peamiselt külmtöötlustehnikas. Ta esindas põlvkonda, kelle loomingulised valikud hakkasid 1980. aastate teisel poolel otsustavalt suunama tarbekunsti uuele ebakonventsionaalsemale rajale.

Ivo Lille mitmekülgse loomingu eripärade laiemaks avamiseks on kataloogi koondatud kolm artiklit ja meenutus kunstniku galeristilt Friederike Sauterilt. Lisaks näitusel esitletud loomingule on kataloogi kaasatud olulisi teoseid autori erakordselt mahukast ja mitmekülgsest pärandist, kokku ligi 200 teost.

Lisadena on kataloogis kunstniku CV ja näitusel eksponeeritud teoste nimestik.

Kataloogi koostaja on Merike Alber, toimetajad Kai Lobjakas ja Ketli Tiitsar. Muuseum tänab igakülgse abi eest kataloogi koostamisel näituse kaaskuraator Irene Lille!

Suurema osa Ivo Lille loomingust on jäädvustanud Ülo Josing, kasutatud on ka kunstniku perekonna mahukat arhiivi ning mitmeid teisi allikaid. 

18. ja 19. juunil on kataloog muuseumis müügil erihinnaga. Kataloog jõuab läbipäevil müügile ka suurematesse raamatukauplustesse.

Raamatu graafiline disain: Stuudio Stuudio
240 lk, kõvad kaaned.
Raamatu väljaandmist on toetanud Eesti Kultuurkapital