ETDM tähistab Eesti Disaini Päeva kodumaist moodi ja disainivälja tutvustavate tuuridega

11.2.2022

Sündmus

Näitusevaade. “Nulltuju. Eesti moe avangard 2000-2010”.

Eesti Disainerite Liit on kuulutanud 23. veebruari Eesti Disaini Päevaks. See on päev, mil tunnustame tublisid ja andekaid disainereid, märgates nende loomingut enda kodus, garderoobis, kontoris, linnaruumis.

Sel aastal täidavad Eesti Disaini Päeva puhul korraldatavad kodumaist disaini väärtustavad sündmused terve nädala ning meie disainilooga tutvumist on hea alustada Tarbekunsti- ja Disainimuuseumi näitusetuuridelt.

26. ja 27. veebruaril algusega kell 12 saab teha rännaku nullindate moedisaini – näituse “Nulltuju. Eesti moe avangard 2000-2010” kuraator Anne Vetiku tuurid tutvustavad kümnendit, mil postsovetlike 1990ndate vaesus, kauboikapitalism ning glamuuriiha olid ühiskonnast haihtumas, kuid neoliberaalsed väärtused ei olnud veel kunstiväljal pead tõstnud.

26. veebruaril algusega kell 15 toimub venekeelne giidituur püsinäitusel “Sissejuhatus Eesti disaini”.

Tegemist on ajaloo kõige suurema Eesti disaini püsiväljapanekuga, mis pakub nii nostalgilist äratundmist kui ka uusi üllatusi. Näitusel on mööblit, riideid, ehteid ja keraamikat. Kokku ligi 500 eset, kavandit ja fotot enam kui 200 disainerilt või ettevõttelt. Näitus hõlmab perioodi möödunud sajandi algusest kaasajani. Vaatamiseks on välja pandud Lutheri tehase lauad ja toolid, Langebrauni portselan ja Tarbeklaasi vaasid ja klaasnõud, nõukogude aja tarbekunsti ja moe näiteid kuni tänaste disainihittide, Huumi saunakerise ja Mare Kelpmani sallideni.

Näitusetuuridel saab osaleda muuseumi piletiga, eelnev registreerimine pole vajalik.