Vestlus SuperNoova võitjate ja korraldajatega: Liisi Eesmaa, Aldo Järvsoo ja Maret Soomiga

18.11.2021 kell 17.30

SuperNoova oli iga-aastane Eesti moedisainerite konkurss, mis sai alguse 1999ndal aastal. SuperNoova on läbi aegade olnud mitmetele moekunstnikele hüppelauaks ning andnud tõuke nende rahvusvahelisele karjäärile ja erinevatele väljakutsetele.

Anne Vetik räägib näitusel “Nulltuju. Eesti moe avangard 2000-2010” selle konkursi fenomenist korraldajate poolelt Maret Soomi ning võtjate seast Aldo Järvsoo ja Liisi Eesmaaga.Juttu tuleb sellest, kuidas Eestis ennenägematu moekonkurss sündis ja millised olid kõige pöörasemad moešõud. Eesmaa ja Järvsoo tutvustavad oma võidukollektsioonide edasist käekäiku ja räägivad, mida SuperNoova kogemus andis. Koos otsitakse vastust küsimusele, kas sarnasele üritusele oleks ka tänases moemaailmas ruumi.

Publik saab osaleda muuseumi piletiga ning loomulikult ka küsimusi esitada. 

***
23. jaanuarini näeb Eesti Tarbekunsti- ja Disainimuuseumis näitust “Nulltuju. Eesti moe avangard 2000–2010”, mis võtab ette kümnendi, mil postsovetlike 1990ndate vaesus, kauboikapitalism ning glamuuriiha olid ühiskonnast haihtumas, kuid neoliberaalsed väärtused ei olnud veel kunstiväljal pead tõstnud.

***

Täiskasvanud külastajad peavad esitama COVID tõendi (mis näitab, et nad on vaktsineeritud või viiruse läbi põdenud). 12–17-aastased peavad esitama muuseumis COVID tõendi, kehtib ka testitõend.Kohapeal testimise võimalus puudub.

NB! Neljapäeva õhtuti saab ETDMi piletiga külastada ka Tervisemuuseumi ja Ajaloomuuseumi Suurgildi hoonet.