Vestlus Mare Kelpmaniga näitusel “Värvikood”

08.09 kell 17.30

Mare Kelpman. Foto: Rene Suurkaev

Neljapäeval, 8. septembril algusega kell 17:30 toimub näitusel “Värvikood” vestlus disainer Mare Kelpmaniga ning on võimalus tutvuda näitusega autori juhtimisel.

Juttu tuleb värvidest ja villast, disaineri argielust, töistest praktikatest, mõjutajatest ja loomise protsessist.
Mare Kelpman on tuntud Eesti disainer, kes on kinnitunud siinsesse disainipilti ja argiellu tekstiilidega, mille tugevus väljendub eelkõige oskuslikus mustri- ja värvikombinatoorikas. Loomingulisse põhivõttestikku, millega ta täna tegutseb ja mille kaudu teda eelkõige tuntakse, kuuluvad peamiselt hoolikalt valitud toonid ja napina mõjuvad mustrikordused. Mare Kelpmani tekstiilidest on saanud märkimisväärselt laia mõjuväljaga fenomen.

Viimase kümne aastaga on Mare Kelpman üles ehitanud omanimelise kaubamärgi kelpman textile ja muutnud selle kaudu hariliku villase kanga kaasaegselt kõnelevaks aksessuaariks, millel on nii laiem kui kitsam piirkondlik tähendus. Side varasema rahvusliku traditsiooni ja temaatikaga on Kelpmani loomingus aimatav, kuid kindlasti mitte esmane. Tema oskuslikud interpreteeringud on end tõestanud veenvate ja kestlikena. Laenates ajaloost tehnilise võtte ja värviidee, on ta loonud iseseisva minevikukoormata nähtuse. Tema oskus tekitada tasakaal argise ja erakordse vahel on harva esinev ning selle loomingulise potentsiaaliga laadimine unikaalne.

Osalemine muuseumipiletiga, eelregistreerimine ei ole vajalik. 

Näitus on avatud 11. septembrini.
Näitust toetab Eesti Kultuurkapital.

Mare Kelpman (1958) on eesti tekstiilidisainer ja pikaaegne kunstiakadeemia professor. 
Ta lõpetas 1990. aastal Riikliku Kunstiinstituudi tekstiilikunsti erialal. 2012. aastast on ta arendanud enda poolt asutatud tekstiilistuudiot ja kaubamärki kelpman textile. Ta on 1998. aastast Eesti Tekstiilikunstnike Liidu ning 2004. aastast Eesti Disainerite Liidu liige. Mare Kelpman on valitud kolmel korral Aasta Tekstiilikunstnikuks (2003, 2010, 2017).