Vestlus  Eibert Draisma and David Reinfuriga näitusel “Uneversum. Rütmid ja ruumid”

29.02 kell 17

Vestlusega saab liituda:  https://us06web.zoom.us/j/87145765374

Lülitamise, vajutuse, klikkimise kaudu oleme hetkeks ühenduses suure ringiga või vastupidi. Kuigi magamisele pühendatud ruum muutus aja jooksul privaatseks paigaks, ei ole see kunagi muule maailmale suletud. Täna oleme võib-olla küll isiklikus magamistoas, kuid seadmete, sotsiaalmeedia kaudu ühenduses, tegutseme suures majanduses, jagades oma tähelepanu ja andmeid. 

Näitusel on väljas kaks projekti, mis kõnelevad masinate ilust ja nende unest. Arutelus Eibert Draisma ja David Reinfurtiga nende loomingust vaatame tagasi tehnika lähiajaloole. Hollandi disainer, leiutaja ja kunstnik Eibert Drasima lõi 1996. aastal kõneleva kohvimasina „Douwe ja Egbert“ ning graafiline disainer David Reinfurt kujundas 2009 ekraanisäästja „Three Minutes of Doing Nothing and Then Everything Goes Black“. Kui Draisma looming on justkui käsuga juhitavate masinate ja seadeldiste eelkäija, siis Reinfurt viitab esimesele ekraanisäästjale “SCRNSAVE”, mille lõi tarkvaraarejndaja John Socha 1983. aastal ekraani kaitsmiseks. 

Ühinege aruteluga tehnoloogia, une ja muu põneva teemal. Mitte millegi tegemine ning sisse- ja väljalülitamine võib vabastada. Arutelu toimub ingliskeeles ja seda juhib näituse kuraator Sandra Nuut.