Venekeelne giidituur näitusel „Sissejuhatus Eesti disaini”

26.02. kell 15.00

26. veebruaril algusega kell 15 toimub Eesti Tarbekunsti- ja Disainimuuseumi püsinäitusel „Sissejuhatus Eesti disaini” venekeelne giidituur.

Tegemist on ajaloo kõige suurema Eesti disaini püsiväljapanekuga, mis pakub nii nostalgilist äratundmist kui ka uusi üllatusi. Näitusel on mööblit, riideid, ehteid ja keraamikat. Kokku ligi 500 eset, kavandit ja fotot enam kui 200 disainerilt või ettevõttelt.

Näitus hõlmab perioodi möödunud sajandi algusest kaasajani. Vaatamiseks on välja pandud Lutheri tehase lauad ja toolid, Langebrauni portselan ja Tarbeklaasi vaasid ja klaasnõud, nõukogude aja tarbekunsti ja moe näiteid kuni tänaste disainihittide, Huumi saunakerise ja Mare Kelpmani sallideni.


Näituse eesmärk on anda ülevaade Eesti disaini kihtidest, eripärast ja mitmekülgsusest; tõsta esile valik näiteid, mis on eri aegadel ja põhjustel siinset disainipilti kujundanud, olgu siis rakenduskunsti, tööstuskunsti või disaini nime all.

Tuuril saab osaleda muuseumi piletiga, eelnev registreerimine pole vajalik. Sama piletiga saab külastada samal päeval ka kõiki teisi ETDMi näitusi.