Moekollektsiooni disainiprotsessi töötuba

24.09.2022 kell 12

Moedisain on mänguline ja loov protsess ning uute ja värskete lahendusteni jõudmiseks kasutavad disainerid oma töös erinevaid ning ootamatuid võtteid. Moedisainerid saavad kollektsioonide loomisel ideid ja mõjutusi ajaloost, subkultuuridest, kunstist jne. 

Disaineri ja moekunstniku Anu Samarüütli juhendatud töötoas tehakse läbi moekollektsiooni loomise protsess, alustades inspiratsiooni leidmisest ja info töötlemisest kuni vormide ja lõigete arendamiseni eri meetoditega. Näiteks kasutades fotomaterjali, joonistust, vaba drapeeringut rätsepanukul.

Iga töötoas osaleja kujundab omaenda kollektsiooni, töötades välja oma koloriidi ja silueti. Katsetatakse põnevate koosluste loomist eri tekstuuride, materjalide ja detailidega. 
Samarüütel tutvustab oma disainiprotsessist ja näitab läbi rohke pildimaterjali, jooniste ja valmis rõivaste, kuidas on sündinud tema kollektsioonid. 
 
KELLELE: Töötuba sobib kõigile alates 15. eluaastast. Oodatud on nii lihtsalt moehuvilised kui ka tudengid ja juba moevaldkonnas töötavad inimesed, kes otsivad uusi viise oma tööprotsessi rikastamiseks.

AEG: Töötuba toimub 24. septembril kell 12-14.30

TÖÖVAHENDID: Vajalikud töövahendid on kohapeal olemas. Soovitame aga kaasa võtta endale sobivad pliiatsid, teravad käärid, pisikesi endale sobivates toonides kangaste proovitükke. Samuti mõne rõivaeseme, millel on huvitavaid detaile, taskuid jne. See võib olla nii uuskasutuspoest kui oma riidekapist.

OSAVÕTUTASU: 39 eurot

INFO JA REGISTREERIMINE: haridus@etdm.ee kuni 15.09. 
Kohtade arv on piiratud!