Luuleõhtu „Suuremjault mälëstustes“

8.03 kell 18

8. märtsi õhtul esitavad ETDMi galeriis Maryliis Teinfeldt-Grinsi näitusel „Suuremjault mälëstustes“ oma luuletusi kolm noort autorit Janika Läänemets, Reijo Roos ja ka Teinfeldt-Grins ise, kes loeb luuletusi oma debüütkogust “Kivi alla kükakille”, millega ta on nomineeritud tänavuse kultuurkapitali kirjanduse sihtkapitali luule aastaauhinnale.

Näitusel „Suuremjault mälëstustes“ kohtuvad tekstiilikunstniku ja luuletaja Maryliis Teinfeldt-Grinsi debüütluulekogu „Kivi alla Kükakille“ luulepildid ja igatsuslood tikandis, millele Läänemets ja Roos lisavad oma lood rändamisest, kuhtuvatest küladestsaamisest-mittesaamisest, lapsepõlvest, unenägudest ja armastusest.

Maryliis Teinfeldt-Grinsi tekstid on kirjutatud Kadrina murdes, mida autor kodus emakeelena kõneleb ja mida ta on põhjalikult uurinud. Ta pälvis 2019. aastal Hendrik Adamsoni nimelisel murdeluulevõistlusel esimese preemia, 2021. aastal Värske Rõhu aastapreemia ning samal aastal ka kirjandusauhinna “Esimene samm”.

Reijo Roos on Eesti-Soome kirjanik ja Eesti Kirjanike Liidu noortesektsiooni asutaja, kellelt on ilmunud luulekogud “kured kotkad kajakad” ja eesti- ja võrokeelne “tere kas tohib / tere kas võisõ”. Vabal ajal teeb graafilist disaini.

Janika Läänemetsa debüütkogu “Vihma ja kurbuse maja” on lüüriline rännak läbi kuhtuvate külade ja hõreneva metsa, lapsepõlve ja unenägude.

Luuleõhtul kostitame publikut lisaks luuletustele ka kunsti, tee ja küpsistega!

Maryliis Teinfeldt-Grinsi luulekogu on võimalik osta muuseumi poest.

Pilet 10 eurot, piletid on müügil Fientas.