Laura Pappa loeng sarjas „Millal on disain?“

23.03 kell 17.30

Graafiline disain: Indrek Sirkel, foto: Tanja Muravskaja.

Eesti Tarbekunsti- ja Disainimuuseumi (ETDM) loengu- ja vestlusari „Millal on disain?“ jätkub neljapäeval, 23. märtsil kell 17:30 Laura Pappa loenguga.

Laura Pappa on Amsterdamis tegutsev vabakutseline graafiline disainer. Ta on lõpetanud Eesti Kunstiakadeemia graafilise disaini osakonna (2010) ja Amsterdamis asuva Gerrit Rietveldi Akadeemia (2012) ning omandanud magistrikraadi Werkplaats Typografie’s (2014) Arnhemis. Tema klientide hulka kuuluvad kirjastus Valiz, projektiruum Rozenstraat, Nieuwe Instituut, Kunstverein Toronto, Eesti Kaasaegse Kunsti Keskus ning Eesti Arhitektuurimuuseum. Pappa viimaste tööde hulgas on näiteks 2022. aasta Veneetsia kunstibiennaali Eesti paviljoni näituse „Orhideliirium. Isu külluse järele“ visuaalne kujundus. 

Koos Elisabeth Klementiga korraldas ta graafilise disaini programmi Asteriski suvekool Tallinnas (2013–2016) ning kureeris näituse „Signaalid perifeeriast” Tallinna Kunstihoones (2017). Pappa on õppejõud Eesti Kunstiakadeemia graafilise disaini osakonnas ning on varasemalt õpetanud Haagi Kuninglikus Kunstiakadeemias ning ArtEZi kunstiinstituudis ning juhendanud töötubasid graafilise disaini osakondades Sandberg Instituudis ja Gerrit Rietveldi Akadeemias Amsterdamis, Camberwelli Kunstikolledžis Londonis, ENES Morelias, ning Ventriloquist Summer School’is Londonis.

Loengud ja vestlused on avatud kõigile huvilistele ning salvestusi on võimalik järele vaadata muuseumi YouTube’i kanalil. Osalemine toimub sündmuse piletiga, mille hind on neli eurot. Eelnev registreerimine pole vajalik. 

Sarja kureerivad Kai Lobjakas ja Sandra Nuut.

Toetab Eesti Kultuurkapital.