Laste disainineljapäevak näitusel „Uneversum. Rütmid ja ruumid“ ning unemaski meisterdamise töötuba

16.11 kell 15.30

Näituse “Uneversum. Rütmid ja ruumid” avamine. Foto: Evert Palmets.

Disainihuvilised lapsed kaasa lüüa disainineljapäevakutel, mille käigus uuritakse alati esimese asjana lähemalt ühte Tarbekunsti- ja Disainimuuseumi näitust ja seejärel minnakse töötuppa, et näitusest inspireerituna luua oma kätega maske, hea une toovaid silmaklappe, unikaalseid tasse ja joogiklaase; õppida meisterdama nii makette ja lambikupleid kui ka vanadest t-särkidest uusi esemeid.

16. novembril toimuvas töötoas uurime uut näitust „Uneversum. Rütmid ja ruumid“ ja vaatame, mida on disainerid välja mõelnud, et luua puhkamiseks parim ruum. Lisaks arutleme, kuidas saab näiteks keset koolipäeva teistest eralduda, et rahulikult oma mõtteid mõelda või kuidas mõjutada valgust nii, et saaksime vajadusel ka keset päeva uinaku teha. Näitusesaalist läheme töötuppa, kus igaüks saba endale silmaklapid ehk unemaski disainida.

8-12 aastastele lastele mõeldud disainineljapäevakud tutvustavad lastele põnevas võtmes disainerite ja tarbekunstnike loomingut ning annavad hoogu loovale mõtlemisele, õpetavad erinevaid lahendusi leidma ning tundma materjalide eripära ja omadusi. Lisaks tehakse selgeks, mis eristab disaini tarbekunstist ning uuritakse erinevaid võimalusi tarbekunstis. Disainineljapäevakud toimuvad iga kuu kolmandal neljapäeval kell 15.30-17.00. Disainineljapäevaku osavõtutasu on 10 eurot ning vajalik on eelnev registeerimine aadressil haridus@etdm.ee. Palume registreeruda vähemalt kolm päeva enne disainineljapäevaku toimumist.