Laager „Kaheksa ühe hoobiga”

27.02 - 1.03

Kutsume taas 1.–3. klasside õpilasi lastelaagrisse „Kaheksa ühe hoobiga!”, mis toimub 23.-26. aprillil 2024. Lapsed saavad nelja päeva jooksul osaleda kaheksa Tallinnas asuva muuseumi ja keskuse tegevuses.

Registreeri laps siin!

Pea kõik tegevused toimuvad vanalinnas ühe kilomeetri raadiuses. Laager „Kaheksa ühe hoobiga” annab hea võimaluse osa saada põnevatest haridusprogrammidest ja tegevustest, tänu millele on iga päev eri näo ja teoga. Laager on tänaseks toimunud kümnel korral.

Laagrit korraldavad: Eesti Ajaloomuuseumi Suurgildi hooneEesti Lastekirjanduse KeskusKiek in de Köki kindlustustemuuseumEesti Tarbekunsti- ja DisainimuuseumNukuteatrimuuseum, Tallinna Linnamuuseumi lastemuuseum Miiamilla, Tallinna Linnamuuseumi Peeter I maja ja Niguliste muuseum.

PRAKTILINE INFO:

  • Üks laagripäev kestab 6 tundi, kogunetakse igal hommikul ajavahemikus 9.50–10.00 laagriplaanis ette nähtud muuseumis. Laagri ajakava saavad registreerunud ja laagri eest tasunud osalejad e-kirjaga mõned päevad enne laagri toimumist.
  • Laager lõpeb kell 16.00. Eeldame, et vanemad tulevad lastele järele õigeaegselt või on lastel kodutee selge.
  • Lapsed jaotatakse klasside kaupa rühmadesse, kuid vajadusel arvestame individuaalsete soovidega (proovime õed-vennad ja sõbrad ühte rühma paigutada). Igal laagripäeval veedetakse aega kahes muuseumis. Lõunale ning teistesse muuseumidesse saadavad lapsi muuseumitöötajad.
  • Lõunasöök: iga päev saavad lapsed lõunatunnil (kl 12.30–13.30) sooja söögi. Lõunale minnakse ühiselt koos muuseumitöötajatega. Kui teie lapsel on mõni toiduaine vastunäidustatud, palume sellest registreerimisel märku anda.
  • Laagri eest tasumine toimub arve alusel, mis saadetakse registreeringu järgselt paari nädala jooksul. Ühte gruppi mahub kuni 15 last.

TEGEVUSED MUUSEUMIDES:

Koolivaheaja nelja päeva jooksul saab osaleda kaheksa muuseumi toredates tegevustes. 

TEATRI- JA MUUSIKAMUUSEUM 

Teatri- ja Muusikamuuseumis uurime pille ja teeme teatrit, mängime ja meisterdame.

EESTI AJALOOMUUSEUMI SUURGILDI HOONE

Eesti Ajaloomuuseumi keskaegses Suurgildi hoones sukeldume kuningate maailma. Uurime, miks Eesti ei ole kuningriik ja kas Eestis on olnud üldse kuningaid. Vaatame, mis saladusi peidab endas maapind ja mida me sellest teada saame. Laagris on ka otsimismäng ning mõni üllatus.

EESTI LASTEKIRJANDUSE KESKUS

Eesti Lastekirjanduse Keskuses räägime raamatutest ja otsime raamatuid. Mängime mänge, mõtleme lugusid välja, meisterdame, pikutame ning loeme ette.

KIEK IN DE KÖKI KINDLUSTUSTEMUUSEUM

Kiek in de Köki kindlustustemuuseumis külastame salapäraseid maa-aluseid käike ning seejärel mängime põnevat otsimismängu, mille käigus saad seigelda kolmes vanas keskaegses kaitsetornis, lahendada krutskitega ülesandeid ja tutvuda hirmsate legendidega.

EESTI TARBEKUNSTI- JA DISAINIMUUSEUM

Eesti Tarbekunsti- ja Disainimuuseumis saame näituseid uurides teada disaineri- ja tarbekunstniku ameti kohta. Lisaks käime uuel näitusel inspiratsiooni saamas, et peale seda muuseumi kunstiklassis meisterdada.

NUKUTEATRIMUUSEUM

Nukuteatrimuuseumis äratame ellu käpiknukud, lauanukud ning marionetid. Lisaks nukunäitleja ametile saame teada, mida teevad teatris näiteks lavastaja, kunstnik, helilooja ning butafoor. Päeva lõpuks valmib igal lapsel oma tehtud miniatuurne varjuteatri lava koos dekoratsioonide ja nukkudega.

LASTEMUUSEUM MIIAMILLA

Lastemuuseumis saame tuttavaks tundeelukatega, uurime millise näoga on emotsioonid, kus nad meie kehas pesitsevad ja endast märku annavad. Loomingulises töötoas laseme oma tundel end juhtida, et värvida, kleepida, lõigata ja käristada kokku üks omanäoline tundeelukas.

HIND:

Neli päeva kestva laagri hind on 100€ (ühe pere lastele 95€/laps).
Hinna sisse kuuluvad kõikides muuseumides toimuvad tegevused ja vahendid, soe lõunasöök ja käibemaks.

Vanusegrupp:
1., 2. ja 3. klasside õpilased. Registreerida on võimalik, kuni kohti jätkub.