Kuraatorituur näitusel “Maailm läbi esemete”

22.09 kell 17.30

Näitus „Maailm läbi esemete. Naised Poola kaasaegses disainis. Lisa: naised Eesti kaasaegses disainis“ keskendub nii kohalikul kui ka rahvusvahelisel tasandil tegutsevatele Poola ja Eesti naisdisaineritele. 
Näituse kuraatorid Agnieszka Jacobson-Cielecka (Poola) ja Triin Jerlei (Eesti) teevad Disianiöö raames ühe tuuri, mis näitusel osalevaid disainereid ja Poola ja Eesti kaasaegset disainimaastikku lähemalt tutvustavad.

Näitusel on väljas valik disainiesemeid, mis annavad ülevaate Poolas toimuvatest muutustest. Poola disainerid on kahtlemata Euroopa disainimaastikku sisse lõimunud ning „Ida-Euroopa disaineri“ või „Kesk-Euroopa disaineri“ tavapärasest sildist vabanenud. Kuraator Agnieszka Jacobson-Cielecka tutvustab näitusetuuril valitud disainerite praktikat, loomeprotsesse, isiklikke strateegiad ja lähenemist materjalile. 

Kuraatorituuri teist poolt juhib Triin Jerlei, kes on näituse Eesti osa kuraatoriks. Eestit tutvustavate disainerite seas on publikule nii juba ammu tuttavaid nimesid kui ka avastamisrõõmu. Kaht näitust ühendab fookus disainil kui protsessil ja loomingul. Esiletõstetud disainerite ja nende loomingu kaudu saab publik kuraatorituuri käigus osa valdkonna mitmekesisusest ja mõelda kaasa disaineri materiaalse kui ka immateriaalse töö üle, mis viib eseme sünnini.

Osalemine muuseumi piletiga.