Kuraatorituur näitusel “Kohalik ilu. Tallinna Juveelitehas”

23.09 kell 13

Tallinna Juveelitehasel on Eesti disainiajaloos oluline roll. Nõukogude ajal määras selle rangust ja romantikat õhkav toodang – lauanõud, söögiriistad ja ehted – siinse argielu ilmet aastakümneid.

Tallinna Juveelitehas asutati 1959. aastal ja kandis aja jooksul mitut nime. Kõige pikemalt, 1959–1978, tegutses ettevõte Tallinna Juveelitehase nime all. Näitus keskendub tehase pärandile perioodil 1951–1994, alustades ajast, mil tehasesse olid kaasatud juba esimesed kunstnikud, kuni hetkeni, mil muutusid nii riigikord kui ka turusituatsioon ja ettevõte erastati.

Praegu tegutseb Tallinna Juveelitehase järeltulijana samas tootmishoones OÜ Juveel. tänu millele on oluline osa Juveelitehase arhiivist on säilinud. Sellele arhiivile tugineb suuresti ka käesolev näitus, mis pakub võimalust siduda omavahel esemed, autorid ning kavandamise ja tootmise aeg, tuua esile esemete kujunduslik, aga ka laiem ajastuspetsiifilise tööstuskunstimaastiku eripära. Näitusel tutvustatakse lähemalt ka esemete kavandamise ja valmimise vahelise protsessi nüansse.

Kuraatorituuri viivad läbi näituse kuraatorid Kai Lobjakas ja Ketli Tiitsar.

Kuraatorituuril saab osaleda muuseumi piletiga, eelnev registreerimine pole vajalik.