Kristi Rummel-Kottisse loeng sarjas „Millal on disain?“

24.11. kell 18

Vestlus- ja loengusarja „Millal on disain?“ teise loengu peab graafiline disainer ja stuudio Disainiosakond asutaja Kristi Rummel-Kottisse.

Kristi Rummel-Kottisse on graafiline disainer, õppejõud ja info- ja teenusedisaini stuudio Disainiosakond asutaja. Ta on lõpetanud Eesti Kunstiakadeemia graafilise disaini osakonna, kus sai alguse Disainiosakond (koos Brit Pavelsoni, Norman Orro ja Ronald Pihlapsoniga) koostööst Tallinna Transpordiametiga. Kristi aitab koos Disainiosakonna töörühmaga linnadel ja linnakutel välja töötada jalutaja- ja ratturisõbralikke inimmõõtmelisi viidasüsteeme ning uurib infodisaini mõju kasutaja teekonnatajule. Ta on huvitatud avalike teenuste ja avalike ruumide kasutatavuse ja kasutajasõbralikkuse parandamisest, süsteemsest graafilisest disainist ja vastutustundlikest disainistrateegiatest. Disainiosakonna projektide hulka kuuluvad näiteks Tallinna Transpordiameti visuaalne identiteet ja transpordiskeem, Tallinna Sadama reisiterminalide viidandus, Jüri Tervisekeskuse infograafika, Ülemiste City viidasüsteemi juhis ja Tallinn 2035 arengustrateegia (koostöös stuudiotega Platvorm, Stuudio Stuudio, Inphysica). Kristi elab Tallinnas ja kasutab oma kolme lapsega liiklemisel kastiratast.

Avatud publikuprogrammis „Millal on disain?“ tutvustavad oma tööd tegevdisainerid ning ajaloost räägivad valdkonnas pikemalt tegutsenud professionaalid. Sari lähtub disaini mõiste pidevast laienemise, piiritlemise, hägustumise ja sõnastamise vastandlikest protsessidest. Disaini mitmetahulisus ja muutumine ajas on paratamatu ning põnev. Et arusaada sellest, mis ja millal on disain, soovime avada selle tähenduse kihistusi laiemale huviliste ringile. 

Loengud ja vestlused on avatud kõigile huvilistele ning salvestusi on võimalik järele vaadata muuseumi kodulehel. Osalemine toimub sündmuse piletiga, mille hind on 4 eurot. Eelnev registreerimine pole vajalik. 

Graafiline disain: Indrek Sirkel

Foto: Piia Ruber 

Video: Virko Veskoja

Sarja kureerivad Kai Lobjakas ja Sandra Nuut.

Sarja toetavad Eesti Kultuurkapital, Chocokoo šokolaadikoda