Koolipäev “Puust ja punaseks”

12.10.-11.11.

Puust ja punaseks on Tallinna vanalinna kaheksa muuseumi ja keskuse ühine koostööprojekt. 4.–6. klassidele suunatud ettevõtmise eesmärk on ühe meeleoluka päeva jooksul pakkuda teadmisi ajaloo, teatri, kunsti, muusika ja inimese tervise vallas või hoopis uurida lähemalt teatrit, loodust, kirjandust ja disaini.

Projektis osalevad: Eesti TervisemuuseumEesti AjaloomuuseumEesti Kunstimuuseumi Niguliste muuseumEesti Teatri- ja MuusikamuuseumEesti Lastekirjanduse KeskusPaks Margareeta (Eesti Meremuuseum)Eesti Tarbekunsti- ja DisainimuuseumNukuteatrimuuseum.

“Puust ja punaseks” koolipäevad toimuvad:

12., 13. ja 14. oktoober: „Ellujäämiseks vajalik”, V klassid
12., 13. ja 15. oktoober: „Päev ajalehetoimetajana”, V klassid
19., 20. ja 21. oktoober: „Vanalinna salaselts”, IV klassid
19., 20. ja 22. oktoober: „Mina suudan!”, IV klassid
3. ja 4. november: „Vanalinna salaselts” (vene keeles), IV klassid
9., 10. ja 11. november: „Asja mitu elu”, VI klassid

Kestus: kl. 9.30–14.35 (sh lõunaaeg)
Programmi kestus ühes muuseumis: 1 tund 20 minutit. 

Hind: 19 eurot õpilase kohta (sisaldab lõunasööki).

REGISTREERUDA SAAD SIIN.

Koolipäev “Vanalinna salaselts” 4. klassile (eesti keeles) 19.-21. oktoober

Programmi sisustavad Eesti Ajaloomuuseum, Eesti Kunstimuuseumi Niguliste muuseum ja Eesti Teatri- ja Muusikamuuseum. Õpilased kehastuvad salaseltsi liikmeiks ning asuvad lahendama Tallinna vanalinna kuulsa apteekri saladust. Koolipäev on inspireeritud 4. klassi õppekavas olevast mineviku ja esivanemate teemast. 

Koolipäev “Mina suudan!” 4. klassile (eesti keeles) 19.-22. oktoober

Programmi sisustavad Eesti Lastekirjanduse Keskus, Eesti Tarbekunsti- ja Disainimuuseum ja Nukuteatrimuuseum. Inspireerival päeval täis loovust ja loomingut saavad õpilased läbi mängude ja ülesannete proovile panna oma võimeid. Kirjanik, disainer, nukutehnik, puusepp, näitleja või keegi muu – igaüks leiab päevast oma rosina. Päeva lõpuks valmib rühmatööna mitu eriilmelist lauamängu.

Koolipäev “Päev ajalehetoimetajana” 5. klassile (eesti keeles) 12., 13. ja 15. oktoober

Programmi sisustavad Eesti Ajaloomuuseum, Eesti Lastekirjanduse Keskus ja Niguliste muuseum. Õpilased tegutsevad ajalehe toimetusena ja ühistööna valmib klassi leht, milles luulelised päevauudised, intervjuu Püha Gertrudiga, pildikesed ajaloost ja palju muud. Koolipäev lõimib ajaloo ning keele ja kirjanduse õppeained. 

Koolipäev “Ellujäämiseks vajalik” 5. klassile (eesti keeles) 12., 13. ja 14. oktoober

Programmi sisustavad Eesti Tervisemuuseum, Nukuteatrimuuseum  ja Eesti Teatri- ja Muusikamuuseum. Õpilased satuvad seiklema üksikule saarele, kus ellujäämine sõltub neljast põhielemendist. Koolipäev ühendab inimese- ja loodusõpetuse ning kirjanduse õppeained, toetades empaatiavõime ja sotsiaalsete oskuste arendamist. 

Koolipäev “Asja mitu elu” 6. klassile (eesti keeles) 9.-11. november

Programmi sisustavad Eesti Tervishoiu Muuseum, Nukuteatrimuuseum  ja Paks Margareeta (Eesti Meremuuseum). Õpilasi kutsutakse avastama säästliku tarbimise maailma ning pakkuma julgeid lahendusi keskkonnakaitsel ja taaskasutusel. Koolipäev seob omavahel loovuse ning looduse- ja inimeseõpetuse õppeained. 

Koolipäev “Vanalinna salaselts” 4. klassile (vene keeles) 3. ja 4. november

Programmi sisustavad Eesti Tervisemuuseum, Eesti Ajaloomuuseum, Eesti Kunstimuuseumi Niguliste muuseum.