Keiu Krikmanni ingliskeelne kuraatorituur näitusel “Loomulikult see ei ole nii”

1.06. kell 18

Loomulikult see ei ole nii.

Eesti Tarbekunsti- ja Disainimuuseumi galeriis näeb 11. juunini Keiu Krikmanni ja Darja Popolitova kureeritud näitust „Loomulikult ei ole see nii“, mis vaatleb loomulikkuse ideed ning selle seost looduse ja inimkehaga. 

Sageli viidatakse loodusele ja loodusseadustele kui millelegi üdini „loomulikule“. Inimesest ja ühiskondlikest protsessidest rääkides viidatakse sõnaga „loomulik“ sageli mingile algupärasele olekule. Ometi on nii loodus kui inimene ajas muutuvad – mida peetakse loomulikuks ühel ajastul, ei pruugi seda olla enam teisel. Muutused väljenduvad muu hulgas nii inimest ümbritsevas ainelises kultuuris kui ka eneseväljendusvahendites, mille abil inimesed oma mina kujundavad – millegi loomulikuks või ebaloomulikuks nimetamine tugev ideoloogiline statement.

Näitusel osalevate kunstnike teosed panevad vaataja mõtlema sellele, kuidas ja milline võiks olla tema keha väljaspool harjumuspärast keskkonda – loodusmaastikel, kus leidub aina enam tehis- ja jääkmaterjale, kohtumisi võõrastust tekitavate materjalide ja esemete, teistsuguste identiteetide ja entiteetidega.

Kuraatorituur on inglise keeles. Osaleda saab muuseumi piletiga, eelnev registreerimine pole vajalik.