Moeillustratsiooni töötuba

20.02. kell 13

Kunagi oli just moeillustratsioon see, mille kaudu inimestele uusi trende ja mudeleid tutvustati. Fototehnika kasutuselevõtuga illustratsiooni kasutamine vähenes ja selle roll muutus – illustratsioone kasutatakse nii reklaamis, moetoodetel, kangatrükis, raamatutes ja ajakirjades kui mitmel pool mujal. 

Moeillustratsioonist on saanud lausa kunstiala, mida eksponeeritakse näitustel ja millel on oma kogujaskond. ETDMis toimus 2015. aastal  ulatuslik Eesti ja Põhjamaade moeillustratsioonide näitus. Moeillustratsioon jõudis Eestis laiema publikuni tänu 1958. aastal ilmuma hakanud  Tallinna Moemaja ajakirjale Siluett. Sellele tegid kaastööd mitmed siinsed moekunstnikud.

Kellele: töötuba sobib kõigile alates vanusest 14 eluaastat. Eelnev illustreerimise kogemus pole vajalik.

Mida teeme: Osaleja saab põgusa ülevaade illustratsiooni põhimõtetest ja inimfiguurist. Seejärel teeme erinevaid lõbusaid loovust vabastavaid soojendusharjutusi ning asume tegema illustratsioone erinevate materjalide ja töövahenditega. Eesmärk on luua kogum illustratsioone igaühele omases stiilis, sest moeillustratsioonis võib igaüks ise luua oma reeglid.

Aeg: 10. veebruaril 2021 algusega kell 15.00 ja 20.veebruaril kell 13, töötuba kestab kaks tundi.
Vahendid: kõik töövahendid on kohapeal olemas.
Osalejate arv: 10 inimest.
Hind: 35 eurot.

Info ja registreerimine: haridus@etdm.ee