Eve Koha loeng klaasi külmtöötluse tehnoloogiatest näitusel “Klassikud. Ivo Lill”

03.06.2021 kell 17.30

Klaasikunstnik Eve Koha tutvustab 3. juunil kell 17.30 algaval loengul Ivo Lille poolt valitud ja kasutatud külmtöötluse protsessi, tehnikate taustu ning eripärasid. 

Koha on Eesti Kunstiakadeemia klaasikunsti eriala õppjõud ning Ivo Lille pikaajaline koostööpartner, kellega koos valmisid mitmed ühised teosed ja kes lõpetas ka Ivo Lille viimase teose “Mullid” (2019), mis on eksponeeritud näitusel.

Juttu tuleb erinevatest klaasi liikidest, materjali ettevalmistamisest, lõikamisest, klaasikihtide liimimisest, graveerimisest, söövitamisest, trükkimisest, lihvimisest, modelleerimisest ja mitmetest viimistlustehnikatest.

Loeng kestab tund aega, millele järgneb ringkäik näitusel, kus on võimalik tutvuda kirjeldatud tehnoloogiliste võtete rakendamisega Ivo Lille teostes.

Osalemine muuseumipiletiga.

Kohtade arv piiratud, registreerimiseks kirjutage aadressil: info@etdm.ee

Tasumine kohapeal.

Eve Koha lõpetas Eesti Riikliku Kunstiinstituudi klaasikunsti eriala 1981. aastal. Jätkatess mõne aasta vältel vabakunstnikuna, on ta 1984. aastast töötanud kunstiakadeemia klaasikunsti osakonnas õppejõuna. Näitustel on ta osalenud nii Eestis kui ka mujal alates 1983. aastast. Ta on kureerinud näitusi ning osalenud erialastes õpitubades ja sümpoosionidel. Eve Koha on koostanud kaks albumit Eesti klaasikunstist: „Eesti klaasikunst 60“ (1997) koos Mare Saarega ja „Kümme aastat Eesti klaasikunsti 1997–2007“ (2011). 1981. aastast on ta tegelenud Eesti ajalooliste klaasimaalide konserveerimise ja restaureerimisega ning on mitme Eesti kiriku vitraažide ennistaja (Tallinna Pühavaimu, Oleviste, Ruhnu, Paide jt kirikutes).

Ta üks 1990. aastal alustanud ON-grupi asutajaliikmetest, 1991. aastast Eesti Kunstnike Liidu liige ja 1998. aastast Glass Art Society (USA) liige. Eve Koha töid kuulub ETDM-i,  Eesti Kunstnike Liidu ja Frauenau Klaasimuuseumi (Saksamaa) kogudesse ning erakogudesse USA-s ja Saksamaal.