Ehtekunstnik Urve Küttneri raamatu „Merevaik kui talisman puhtast loodusest” esitlus

14.06 kell 16

14. juunil algusega kell 16.00 toimub ETDM-is kunstnik Urve Küttneri äsja ilmunud raamatu „Merevaik kui talisman puhtast loodusest“ esitlus.

Esitlusel vestleb Urve Küttneriga kunstiteadlane Karin Paulus. Arutletakse, miks merevaik on turistide seas ülimenukas ja sageli kitšilikus kasutuses, mis on materjali kasutamise võimalused, eelised ning miks kipuvad paljud ehtekunstnikud seda ainest vältima. 

Ehtekunstnik Urve Küttneri huvi merevaigu vastu sai alguse 1976. aastal ERKI-s metallikunsti osakonnas õppejõuna töötades, kus ta tegi uurimuse „Baltimaade merevaigust ja selle kasutamisest“. Ligi 50 miljoni aasta vanust maailma peegeldav materjal on seejärel ikka ja jälle olnud oluliseks inspiratsiooniks ja osaks kunstniku loomingus. Raamatusse on kaasatud teoseid 1998-2021. aastatest, nende hulgas mitmeid, mis tänaseks kuuluvad ETDM-i kogusse.

Raamatusse on kunstnik koondanud ülevaated merevaigu ajaloost, omadustest ja kasutamisest. Väärtuslikuks osaks väljaandest on Küttneri mitmekülgses loomingulises praktikas tehtud merevaigust tööde ja näituste ülevaade. 

Raamatu toimetajad on Leonhard Lapin ja Karin Paulus.
Kunstniku teosed on pildistanud Stanislav Stepasko, Madis Kurss ja Sergei Didõk.
Kujunduse ja pilditöötluse on teinud Tiit Rammul.
Tõlge: Maris Karjatse.
Trükikoda: Librix Print OÜ.

Kataloogi väljaandmist on toetanud Eesti Kultuurkapital.

Esitlusel on võimalik raamatut osta soodushinnaga 15 eurot. (Palume tasuda autorile sularahas.)

Hiljem saab raamatut osta muuseumipoest 21 eurose hinnaga.

Olete oodatud!

Urve Küttner. „Merevaik kui talisman puhtast loodusest“.