Avatud K-P 11.00-18.00 / Lai 17, 10133 Tallinn

Vanalinna Päevade trükisetöötuba 1.-2. juunilHaridusprogrammid koolideleRingkäigud Eesti tarbekunsti püsinäitusel "Kogutud teosed"Sünnipäeva või sündmuse tähistamine muuseumisTöötoad täiskasvanuteleArhiiv

Muuseumiöö ÖÖS ON MUSTREID

 

ETDM on 18. mail kell 11–23 avatud tasuta – tähistame rahvusvahelist muuseumipäeva ning muuseumiööd. 

 

Muuseumipäeval kell 13.00 tutvustavad kuraator Pille Kaleviste ning kunstnikud Aigi Orav, Kadi Hektor ja Urmas Puhkan Eesti kaasaegse keraamika näitust „Mis mind hoiab“.

 

Muuseumiööl ootame kõiki huvilisi avastama eesti tarbekunstis peituvaid rohkeid mustreid 20. sajandi algusest tänaseni!

 

Avastamist ootab värskelt avatud mahukas näitus „Väljaandja Lugemik. Trükised aastatest 2010–2019“, mis tutvustab kaasaegse graafilise disaini ja kunstikirjastamise eripärasid.

 

Õhtu jooksul on võimalus mõnusalt aega veeta muuseumi hoovis, kus maitsvat kohvi pakub VeloKohvik!

 

Olete väga oodatud!

 

 

Avatud näitused:

 

Eesti tarbekunsti püsinäitus „Kogutud teosed“

2. korrus

Näitus koondab ligi 400 kunstniku enam kui 2000 teost ning annab võimaluse saada ülevaade tarbekunsti erialade arengust ning sellel väljal tegutsenud ja tegutsevate kunstnike loomingust möödunud sajandi algusest tänaseni.

 

„Väljaandja Lugemik. Trükised aastatest 2010–2019“

1. korrus

18.05–01.09.2019

 

Kirjastus Lugemik on kümme aastat Eesti kunstiväljal tegutsenud meeskond, kes on oluliselt defineerinud tänase kaasaegse kunsti ja disaini esitlemise vorme kaasaegse graafilise disaini vahenditega ja keeles ning kelle kaudu kõnelevad Eesti kaasaegne kunst ja disain aktiivselt ka rahvusvahelisel väljal. Näitus koondab kõiki Lugemiku seni kirjastatud trükiseid. Näitusel puudutatakse raamatu tegemise ja levitamise mehhanismidega seotud küsimusi ning suunatakse tähelepanu rollidele, mida kirjastaja täna kunstiväljal täita võib.

 

„Mis mind hoiab“. Eesti kaasaegne keraamika

Trepigalerii 2. korrus

30.03–02.06.2019

Kuraator Pille Kaleviste

 

Keraamikute näitus tõukub vabariigi 100. juubeliaastast ning sellega seotult kunstnike mõtetele oma maast, kodust, inimestest, unistustest, argi- ja pidupäevadest ja muust puudutavast. Eksponeeritakse enam kui 25 autori teoseid, millele lisaks on näitusele loodud helitaust, kus kõlavad eksponeeritavate teoste pealkirjad eesti keele 14 käändes.

 

Näitus koostati möödunud aastal toimunud Läti Rahvusvahelisele Keraamikabiennaalile.