Avatud K-P 11.00-18.00 / Lai 17, 10133 Tallinn

Ringkäigud Eesti tarbekunsti püsinäitusel "Kogutud teosed"Haridusprogrammid koolideleSünnipäeva või sündmuse tähistamine muuseumisTöötoad täiskasvanuteleToimunud 2012-2013Toimunud 2011Toimunud 2010Toimunud 2009Toimunud 2008Toimunud 2007

Laager KAHEKSA ÜHE HOOBIGA 2017

  

Järgmine laager toimub 24.-27.oktoober 2017.

 

1., 2 . ja 3. klassi õpilastel on kevad-, suve- ja sügisvaheaegadel võimalus osaleda lastelaagris “Kaheksa ühe hoobiga”. Lapsed saavad nelja päeva jooksul osaleda kaheksa Tallinna vanalinnas asuva muuseumi ja keskuse tegevuses.
Laagriprojektis osalevad: Eesti Ajaloomuuseum, Eesti Lastekirjanduse Keskus, Eesti Loodusmuuseum, NUKU teater ja muuseum, Eesti Tarbekunsti- ja Disainimuuseum, Eesti Teatri- ja Muusikamuuseum, Eesti Tervishoiumuuseum, Eesti Kunstimuuseumi Niguliste muuseum.
Vaata laagri toimumiskohtade kaarti SIIT

 

Pea kõik tegevused toimuvad vanalinnas, ühe kilomeetri raadiuses. “Kaheksa ühe hoobiga” laager annab hea võimaluse osa saada põnevatest haridusprogrammidest ja tegevustest, tänu millele iga päev on eri näo ja teoga. Laager on tänaseks toimunud üheksal korral.

 

PRAKTILINE INFO
Üks laagripäev kestab kuus tundi, kogunemine igal hommikul ajavahemikus 9:50-10:00 laagri plaanis ette nähtud muuseumis. Laagri ajakava saavad registreerunud ja laagri eest tasunud osalejad e-kirjaga mõned päevad enne laagri toimumist.
Laager lõpeb kell 16:00. Eeldame, et vanemad tulevad lastele järele õigeaegselt või on lastel kodutee selge.
Lapsed jaotatakse klasside kaupa rühmadesse. Iga laagripäeva jooksul veedetakse aega kahes muuseumis. Lõunale ning teistesse muuseumidesse saadavad lapsi muuseumitöötajad.
Lõunasöök: igal päeval saavad lapsed lõunatunnil (kl 12-13) sooja söögi. Lõunale minnakse ühiselt koos muuseumitöötajatega. Kui teie lapsel on mõne toiduaine vastunäidustus, palume sellest registreerimisel märku anda.
Laagri eest tasumine toimub arve alusel, mis saadetakse registreeringu järgselt paari nädala jooksul. Ühte gruppi mahub kuni 15 last.


TEGEVUSED MUUSEUMIDES:

Teatri- ja Muusikamuuseumis uurime lähemalt mehaanilisi instrumente. Kõik lapsed saavad ise väntorelit mängida. Proovime erinevaid teatrikostüüme ja teeme teatrit.
Ajaloomuuseumi Suurgildi hoones avastame selle keskaegse maja põnevaid ja salajasi kohti, räägime keskaegsest kauplemisest, kaupadest ja kaupmeestest. Kõige lõpuks saab natuke närvikõdi :)
Lastekirjanduse Keskuses loeme Pörköltist, meisterdame ise osavusmängu ja tutvume mesilaste näitusega.

Loodusmuuseumis läheme ajarännakule Eesti ala merepõhja poole miljardi aasta tagustest aegadest tänapäevase Läänemereni. Sukeldume ka ise merre virtuaalreaalse video abiga. Uurime ürgseid loomi ja nende kivistisi ning meisterdame ühe šokolaadist fossiili.
Tarbekunsti- ja disainimuuseumis uurime põnevaid esemeid muuseumi püsinäitustel ja vaatame, milliseks on kunstnikud need kujundanud. Õpime paremini tundma ja märkama meid ümbritsevat esemelist maailma, kehastume ise disaineriteks mõeldes välja uusi tooteid ning kasutame savi, et oma ideed ellu viia.
NUKU muuseumis avastame imetabast teatrimaailma. Õpime tundma lavaruumi ja fantaasiamaailma loomist lavale. Tutvume lavaplaanide ja makettidega. Iga osaleja saab koju kaasa endatehtud tikutoosisuuruse maailma.

Niguliste muuseumi keskaegsete müüride vahel mängime detektiivimängu ning uurime meistrimärke ja vanu legende. Saame teada, mis on rippsilt, ametilaegas, meistriks löömine, kodanikuks saamine. Õpime tundma vanaaegseid ameteid, mängime pantomiimi ja valmistame endale hõbedase meistrimärgi.
Tervishoiumuuseumis teeme tutvust põneva püsinäitusega „Avameelselt Sinu Kehast“. Saame tuttavaks klaasnaise, kaasaegse muumia ja muuseumirottidega. Arutleme teemal "Terves kehas terve vaim" - mida tähendab taldrikureegel ja toidupüramiid? Joonistame, mängime ja meisterdame.

 

HIND: 4-päevase laagri hind on 70 € , soodushind ühe pere lastele 65 €.
Hinna sisse kuuluvad kõikides muuseumites toimuvad tegevused ja materjalid, käibemaks ning lõunasöök.
Vanusegrupp:
1., 2. ja 3. klassi õpilased.
Registreerumine 17.oktoobrini või kuni kohad on täitunud.
Registreeri SIIN

Lisainfo:
Eesti Ajaloomuuseumi pedagoog Anu Kohal, anu.kohal@ajaloomuuseum.ee, tel: 696 8634