Avatud K-P 11.00-18.00 / Lai 17, 10133 Tallinn

Haridusprogrammid koolideleLaager KAHEKSA ÜHE HOOBIGA 2018Ringkäigud Eesti tarbekunsti püsinäitusel "Kogutud teosed"Sünnipäeva või sündmuse tähistamine muuseumisTöötoad täiskasvanuteleArhiiv

Laager KAHEKSA ÜHE HOOBIGA 2018

 

1.-3. klassi õpilastel on kevad-, suve- ja sügisvaheaegadel võimalus osaleda lastelaagris "Kaheksa ühe hoobiga". Lapsed saavad nelja päeva jooksul osaleda kaheksa Tallinna vanalinnas asuva muuseumi ja keskuse tegevuses.

 

Laagriprojektis osalevad:
Eesti Ajaloomuuseum
Eesti Lastekirjanduse Keskus
Eesti Loodusmuuseum
NUKU teater ja muuseum
Eesti Tarbekunsti- ja Disainimuuseum
Eesti Teatri- ja Muusikamuuseum
Eesti Tervishoiu Muuseum
Eesti Kunstimuuseumi Niguliste muuseum

 

Vaata laagri toimumiskohtade kaarti SIIT

 

Pea kõik tegevused toimuvad vanalinnas, ühe kilomeetri raadiuses. "Kaheksa ühe hoobiga" laager annab hea võimaluse osa saada põnevatest haridusprogrammidest ja tegevustest, tänu millele iga päev on eri näo ja teoga. Laager on tänaseks toimunud kümnel korral.

 

PRAKTILINE INFO
Üks laagripäev kestab 6 tundi, koguneme igal hommikul ajavahemikus 9:50-10:00 laagri plaanis ette nähtud muuseumis. Laagri ajakava saavad registreerunud ja laagri eest tasunud osalejad e-kirjaga mõned päevad enne laagri toimumist.

 

Laager lõpeb kell 16:00. Eeldame, et vanemad tulevad lastele järele õigeaegselt või on lastel kodutee selge.

 

Lapsed jaotatakse klasside kaupa rühmadesse. Iga laagripäeva jooksul veedetakse aega kahes muuseumis. Lõunale ning teistesse muuseumidesse saadavad lapsi muuseumitöötajad.

 

Lõunasöök: igal päeval saavad lapsed lõunatunnil (kl 12.30-13.30) sooja söögi. Lõunale minnakse ühiselt koos muuseumitöötajatega. Kui teie lapsel on mõne toiduaine suhtes vastunäidustus, palume sellest registreerimisel märku anda.

 

Laagri eest tasumine toimub arve alusel, mis saadetakse registreeringu järgselt paari nädala jooksul. Ühte gruppi mahub kuni 15 last.

 

Teatri- ja Muusikamuuseumis uurime vanu pille, proovime mõnest hääle kätte saada, tutvume mehaaniliste instrumentidega ja teeme pala väntorelile.
Eesti Ajaloomuuseumi Suurgildi hoones avastame selle keskaegse maja põnevaid ja salajasi kohti, räägime keskaegsest kauplemisest, kaupadest ja kaupmeestest. Kõige lõpuks saab ka natuke närvikõdi!
Eesti Lastekirjanduse Keskuses kehastume kirjanikuks, meisterdame tikutopsitegelasi ja loeme põnevusjutte.
Eesti Loodusmuuseumis läheme ajarännakule Eesti ala merepõhja poole miljardi aasta tagustest aegadest tänapäevase Läänemereni. Sukeldume ka ise merre virtuaalreaalse video abiga. Uurime ürgseid loomi ja nende kivistisi ning meisterdame ühe šokolaadist fossiili.
Eesti Tarbekunsti- ja Disainimuuseumis avastame tarbekunsti püsinäitust „Kogutud teosed“, kus näeme laia valikut keraamika- ja portselani, naha-, tekstiili-, klaasi-, ehte- ja metallikogust. Mängime otsimismängu, õpime paremini tundma ja märkama meid ümbritsevat esemelist maailma ning kehastume ise kunstnikeks.
NUKU muuseumis avastame imetabast teatrimaailma. Õpime tundma lavaruumi ja fantaasiamaailma loomist lavale. Tutvume lavaplaanide ja makettidega. Iga osaleja saab koju kaasa enda tehtud tikutoosisuuruse maailma.
Eesti Kunstimuuseumi Niguliste muuseumi keskaegsete müüride vahel mängime detektiivimängu ning uurime meistrimärke ja vanu legende.
Eesti Tervishoiu Muuseumis teeme tutvust põneva püsinäitusega „Avameelselt Sinu Kehast“. Saame tuttavaks klaasnaise, kaasaegse muumia ja suhkru põneva maailmaga! Arutleme teemal "Terves kehas terve vaim" - mida tähendab taldrikureegel ja toidupüramiid? Joonistame, mängime ja meisterdame.

 

Registreerimine siin.

 

Lisainfo:

 Maria Maasik

641 1730

maria@tervishoiumuuseum.ee