Avatud K-P 11.00-18.00 / Lai 17, 10133 Tallinn

Haridusprogrammid koolideleLaager KAHEKSA ÜHE HOOBIGA 2018Ringkäigud Eesti tarbekunsti püsinäitusel "Kogutud teosed"Sünnipäeva või sündmuse tähistamine muuseumisTöötoad täiskasvanuteleArhiiv

Koolipäev "Puust ja punaseks"

 

Hea õpetaja! Registreerumine "Puust ja punaseks" koolipäevadele avatud!


Taas on tulemas põnevad koolipäevad muuseumides - Tallinna vanalinna seitsme muuseumi ja keskuse ühine koostööprojekt „Puust ja punaseks“. Koolipäeva eesmärk on ühe meeleoluka päeva jooksul omandada teadmisi ajaloo, teatri, kunsti, muusika ja inimese tervise vallast või hoopis uurida lähemalt teatrit, loodust, kirjandust ja disaini.


Klassil tuleb valida sobiv kuupäev vastaval nädalal ja üks kahest koolipäevast.

 

4. klasside koolipäevad

 

Koolipäev 1 (Eesti Ajaloomuuseum, Eesti Tervishoiu Muuseum, Eesti Kunstimuuseumi Niguliste muuseum ja Eesti Teatri- ja Muusikamuuseum)
03.04, 04.04, 05.04.2018 kell 9.30-14.50


Koolipäev 1 on inspireeritud 4. klassi õppekavas olevast mineviku ja esivanemate teemast. Päeva läbiv ülesanne on leida üheskoos Tallinna vanalinna kuulsa apteekri kaduma läinud tarkusetera. Lapsed kehastuvad vanalinna salaseltsi liikmeteks, kes asuvad üheskoos asitõendeid otsima. Kuna iga meisterdetektiivi peamiseks tööriistaks on tema teravad meeled, siis paneme need proovile Tervishoiumuuseumis. Ajaloomuuseumis uurime vappe ja vapiloomi ning teeme salaseltsile oma vapi. Nigulistes vaatame, mis peitub vanade maalide all ja Teatri- ja Muusikamuuseumis otsime asitõendeid erinevatelt muusikariistadelt.

 

Koolipäev 2 (Eesti Lastekirjanduse Keskus, Eesti Tarbekunsti- ja Disainimuuseum ja NUKU muuseum)
03.04, 04.04, 06.04.2018 kell 9.30-14.50


Sellel koolipäeval tutvustavad muuseumid laiemalt 4. klassi õppekavas olevat Pinocchio teemat. Lastekirjanduse keskus näitab läbi põnevate tegevuste, kuidas saab puidust paber, paberist raamat ja raamatusse erinevad Pinocchiod, ETDM-is proovivad lapsed ise Geppetto töökoja jaoks mööblit disainida. NUKU muuseumis mängivad lapsed erinevate nukuliikidega ise läbi stseene Carlo Collodi kirjandusteosest „Pinocchio“.
 

5. klasside koolipäevad

 

Koolipäev 1 (Eesti Ajaloomuuseum, Eesti Lastekirjanduse Keskus ja Eesti Kunstimuuseumi Niguliste muuseum)
10.04, 11.04 ja 13.04.2018 kell 9.30-14.50


See koolipäev toob lasteni kõige sisukamad uudised Eesti Ajaloomuuseumist, Eesti Lastekirjanduse Keskusest ja Niguliste muuseumist. Ühistööna valmib klassi ajaleht, kuhu koondatakse päeva jooksul saadud teadmised. Mida põnevat kõike ajalehes ei leidu - reklaamid, päevauudised, orienteerumiseks vanalinna kaart, anagrammid, intervjuu Püha Gertrudiga, pildikesi ajaloost ja palju põnevat nuputamist koduteele ning kooligi kaasa. Tule ja ole ajakirjanik, ajaloolane, reklaamiagent, loodusuurija, fotograaf, toimetaja või postiljon.

 

Koolipäev 2 (Eesti Tarbekunsti- ja Disainimuuseum, NUKU muuseum, Eesti Tervishoiu Muuseum ja Eesti Teatri- ja Muusikamuuseum)
10.04, 11.04 ja 12.04.2018 kell 9.30-14.50


See koolipäev viib õpilased seiklema üksikule saarele, kus ellujäämine sõltub neljast põhielemendist. Seiklusmängu käigus tutvuvad lapsed põhielementidega. Tervishoiumuuseumi loodusõpetuse tunnis vaatleme inimese seotust ümbritsevaga läbi vee rolli inimese kehas. Teatri- ja muusikamuuseumi muusikatunnis uurime kõige vanemaid pille, mis kasutavad heli tekitamiseks õhku (puhkpillid), Eesti Tarbekunsti- ja Disainimuuseumi kunstitunnis loome me maa peal kõndimiseks imejalanõud, mis peavad vastu nii erinevatele temperatuuridele, suurele veele kui ka kuumusele. NUKU muuseumi kirjanduse ja liikumise tunnis tutvume põhielementide loomislugudega ja proovime kõike „omal nahal“ järele.


Hind kõigi koolipäevade puhul on 15 eurot lapse kohta.


Lisainfo ja registreerumine: Maria Maasik
, maria@tervishoiumuuseum.ee; tel: 641 1730