Avatud K-P 11.00-18.00 / Lai 17, 10133 Tallinn

MINU MÄRKLAETUD OBJEKTID: infokonservide töötubaHaridusprogrammid koolidelePublikuprogramm näitusel "Klassikud. Anu Rank-Soans"Ringkäigud Eesti tarbekunsti püsinäitusel "Kogutud teosed"Sünnipäeva või sündmuse tähistamine muuseumisTöötoad täiskasvanuteleArhiiv

Jõulutöötuba: ehedad killud

 

Laupäeval, 15. detsembril kell 12.00–14.00

Juhendaja: ehtekunstnik Darja Popolitova

Osalemine muuseumi täispiletiga (6 eurot)

 

Laupäeval, 15. detsembril toimub ETDMis näitustest inspireeritud killuteemaline töötuba. Kl 12.00–14.00 saab valmistada ehtekunstnik Darja Popolitova juhendamisel vanadest keraamilistest kildudest uued omanäolised jõuluehted!

Vahel on mõnest armsast ja olulisest asjast säilinud vaid kild, fragment, mis on erilise laengu ja suure emotsionaalse väärtusega. Vahel on fragment äärmiselt kõnekas ka ajaloolisest aspektist.

Inspiratsiooni saab koguda kahelt praegu ETDMis avatud näituselt, mis kildude teemaga tihedalt seotud. Trepigaleriis näeb 18. sajandil tegutsenud Põltsamaa portselanimanufaktuuri väärtuslikke fragmente ning esimesel korrusel saab süveneda keraamik Anu Rank-Soansi loomingusse, kes on savikillu temaatikaga põhjalikumalt tegelenud oma 1990. aastate töödes. Adamson-Ericu muuseumis 1995. aastal toimunud isikunäituse “Kild” jaoks valminud teostes “Valge linn” ja “Madalam kui muru” on Rank-Soans kasutanud Tallinna Ehituskeraamika Tehase tööstusjääke, mis enne prügimäele jõudmist oma vormi ja iluga kunstnikku kõnetasid.

 

Olete oodatud muuseumisse ja töötuppa!

Töötoas on olemas kõik vajalikud materjalid, kuid olete oodatud ka oma eriliste ja tähendusrikaste kildudega, mida eheteks vormistada.

 

ETDM-is avatud näitused:

Keraamikanäitus “Klassikud. Anu Rank-Soans”

Muuseumi uus näitusesari “Fookus” (Põltsamaa Portselanimanufaktuur)

Eesti tarbekunsti püsinäitus “Kogutud teosed”

 

Täpsem info:

Sandra Sirp

haridus@etdm.ee

627 4607