Avatud K-P 11.00-18.00 / Lai 17, 10133 Tallinn

Ringkäigud Eesti tarbekunsti püsinäitusel "Kogutud teosed"Laager KAHEKSA ÜHE HOOBIGA 2018Haridusprogrammid koolideleSünnipäeva või sündmuse tähistamine muuseumisTöötoad täiskasvanuteleToimunud 2012-2013Toimunud 2011Toimunud 2010Toimunud 2009Toimunud 2008Toimunud 2007

Disaini püsiekspositsiooni haridusprogrammid

 

Disaini püsiekspositsiooni haridusprogrammide eesmärk on läbi muuseumikeskkonnas olevate eksponaatide, vaatluse, aktiivõppemeetodite, vestluste ja loomingulise tegevuse tõsta õpilaste disainiteadlikkust. Ühtlasi toetavad loodud programmid kunstiõpetajat disainiõpetuse tunni läbiviimisel sellega, et vastav teema on võimalik läbida spetsiaalse muuseumitunni raames.

Programmid koostas Silvia Reinpuu Eesti Kunstiakadeemia kunstipedagoogika magistritööks. Muuseumi poolt konsulteeris disainikogu kuraator Kai Lobjakas. Juhendaja mag Anu Purre, retsensent mag Reeli Kõiv (Tartu Kunstimuuseum)

 

 

ALGUSE ASI

Sihtgrupp: põhikooli kolmas aste e. 7–9 klass (kohandatav gümnaasiumile)

Kestvus: 90 min

Koostaja: Silvia Reinpuu

Läbiviija: Sandra Sirp

Hind: 3 eurot/osaleja

Programm keskendub ajajärgule, mil Eestis hakkas arenema oma tööstus. Tunni käigus saab teada mõndagi disainist. Millised olid kõige esimesed edukad ettevõtted, kes lõid traditsioone ning kelle toodangut hinnatakse kõrgelt veel tänapäevalgi. Mängitakse ideedemängu. Lõpuks saab igaüks olla disainer-leiutaja rollis, mille tulemusena otsitakse visuaalset kuju tuleviku õppimismasinale, mis teeks õppimise lihtsamaks ja lõbusamaks.

 

MÖÖBLIMÄNGUD

Sihtgrupp: põhikooli kolmas aste e. 7–9 klass (kohandatav gümnaasium)

Kestvus: 90 min

Koostaja Silvia Reinpuu

Läbiviija: Sandra Sirp

Hind: 3 eurot/osaleja

Haridusprogramm keskendub ekspositsiooni uuemale väljapanekule, kuid põgu­salt vaadatakse ka varasemat aega. Fookuses on eelkõige mööblidisain, mis peab alati arvestama inimese kasutus­mu­­gavusega, kuid võib olla ka mänguline. Tunni käigus otsitakse ja arendatakse ka ise mängulisi ideid ning lõpuks valmib igaühel uuenduslik mööbli­makett.

 

 

NB! Need kaks disaini püsiekspositsiooni programmi on koostatud põhimõttel, et neid võib läbida ka eraldi, kuid põhjalikuma ülevaate saamiseks disainist on otstarbekas ühel klassil võtta mõlemad tunnid ja nendes osaleda õiges järjestuses.

 

Lisainfo ja registreerimine:

Sandra Sirp, haridus@etdm.ee