Avatud K-P 11.00-18.00 / Lai 17, 10133 Tallinn

MINU MÄRKLAETUD OBJEKTID: infokonservide töötubaHaridusprogrammid koolidelePublikuprogramm näitusel "Klassikud. Anu Rank-Soans"Ringkäigud Eesti tarbekunsti püsinäitusel "Kogutud teosed"Sünnipäeva või sündmuse tähistamine muuseumisTöötoad täiskasvanuteleArhiiv

Toimunud 2011

 

Ekskursioon ja töötuba kõigile
JÕULUD KLASSIKUGA
laupäeval, 10. detsembril kell 12-16

 

Eesti Tarbekunsti- ja Disainimuuseum ootab kõiki huvilisi ekskursioonile äsja avatud näitusel "Klassikud. Elo Järv".

„Klassikute” sarjas juba kaheteistkümnendal näitusel eksponeeritakse rikkalikku ülevaadet eesti ainukese nahaskulptori Elo Järve põnevast loomingust – umbes sadakond taiest ajavahemikust 1974–2010.
Elo Järve nahkskulptuurid on saanud ainulaadseks nähtuseks eesti kultuurimaastikul.

Need fantaasiarikkad ja maagilised taiesed oleksid nagu hingavad organismid, mis elavad väljaspool pidevalt muutuvaid ajalikke tõekspidamisi ja moetrende.

 

Ekskursioonid toimuvad kell 12 ja kell 14 näituse kuraatori Anne Tiiveli juhtimisel.

 

Kell 12-16 on muuseumis avatud töötuba, kus igal külastajal on võimalus valmistada nahast väike jõulukink ja voltida sellele kinkekarp. Juhendajaks on muuseumipedagoog Alice Kessler.

Ootame osalema nii lapsi kui täiskasvanuid, eelkooliealisi koos vanematega.

 

Osavõtt muuseumipiletiga.


  Tähelepanu! Reedel, 28. oktoobril kell 12 stardib "KOLLANE`11" Eesti Tarbekunsti- ja Disainimuuseumis.

  

Sügisesel koolivaheajal ootame lapsi disainistuudiosse "KOLLANE´11", mis on esimene osa ETDM-i disainistuudiote sarjast. Stuudiote eesmärgiks on tutvustada erinevaid disainivaldkondi ning selgitada mõistet disain.

 

Seekordses stuudios uurime kollase värvi seost disainiga, räägime Disainikaardist, külastame näitust "Uutmoodi. Innovatsiooninäited Eesti disainist XX ja XXI sajandil", kus saab ise katsetada erinevaid innovaatilisi tooteid. Stuudio teises osas paneme proovile oma loovuse.

 

Disainistuudio "KOLLANE´11" toimub kell 12-15.

Sihtgrupp on 8-12 aastased, osalustasu on 4.20 eurot.

Palun anna oma osalemissoovist teada aadressil haridus@etdm.ee või telefonidel 627 4607, 5666 1657. Kohtade arv on piiratud!


Eesti Tarbekunsti- ja Disainimuuseumi 

linnalaager „Täht on STAAR“

  

Ootame 8-15 aastaseid kunstihuvilisi noori ETDM-i linnalaagrisse, mis toimub 15.-16. juunil kell 11.45-17.00.

Kahepäevase laagri sisuks on graafiline disain, kus pearõhk on lihtsamatel käsitrükitehnikatel nagu linoollõige, kuivnõel, templitrükk, monotüüpia, šablooniga trükk. Iga osaleja saab endale trükkida eksliibriseid ja visiitkaarte talle meelepärases trükitehnikas.

Külastame ka graafika töökoda „Grafodroom“ , kus kohtume graafik Mari Prekupiga. Tema juhendamisel valmistame kuivnõela tehnikas pildi. Veel vaatame eksponaatide põhjal, kuidas on kunstnikud oma töid signeerinud.

Laagri osalustasu on 20 eurot, mis sisaldab kõiki materjale, töövahendeid, juhendamist ja sooja lõunasööki. Laagrist osavõtmiseks on vajalik eelregistreerumine hiljemalt 14. juunil kell 14.00 e-posti teel aadressil haridus@etdm.ee.

 

Registreeru kohe! Kohtume laagris ja teeme käed trükimustaks :)


 XXX Tallinna Vanalinna Päevade

muuseumipäev

3. juunil Eesti Tarbekunsti- ja Disainimuuseumi hoovis:

 

12-20 DISAINITURG

Osalejad: Besty, Liisa Pähk, Pavel Sidorenko, Marina Sopina, Leena Kuutma, Ingrid Allik, Tiina Kaljuste, Liisa Kuusik, Maret Sarapu, SSSprint, Ulla Saar, Krista Käsper, Pille Kaleviste, Kadi Pajupuu, Marion Isabelle Varik, Birgit Skolimowski, Võru 82, Asuurkeraamika, Emma Leppermann
DISAINIMAJA: Monika Järg/Marko Ala/Stella Soomlais/Raili Keiv/Veiko Liis/Heino Prunsvelt/Krista Leesi/Kadri Palover/Kertu Laane/Elmet Treier/Kaie Pungas/Heidi Solo ja Margit Miller (Magic Design)/Üllo Karro/Ilona Gurjanova
LUTHERI STUUDIO: Keha 3/Elna Kaasik/Igor Volkov/Jarõna Ilo/Radis jt.
 
18-20 muusikat mängib MIHKEL KLEIS
 
Kogu päeva avatud VIHMAVARJU KODUKOHVIK (Marita Krull)

 

12-16 EKSLIIBRISE STUUDIO

Igaüks saab kujundada endale eksliibrise ning esimesed eksemplarid ise ka valmis trükkida. Oodatud on igas vanuses huvilised!

 

Disainituru külastamine ja eksliibrise stuudios osalemine on Vanalinna Päevade muuseumipäeva raames kõigile tasuta!
Sissepääs muuseumi poole hinnaga: täispilet 1.70 €, sooduspilet 0.85 €, ühispilet (2 täiskasvanut + 2 last) 3.05 €.

Muuseum on avatud 11-18.


 Muuseumiöö "ÖÖS ON AARDEID"

Eesti Tarbekunsti- ja Disainimuuseumis
14. mail 2011
 
Kl. 15-18 KODUSED AARDED
Külastajad saavad muuseumi kuraatoritelt küsida tasuta nõu kodus leiduvate esemete kohta.
Oodatud on Eesti päritolu klaas, keraamika, ehted, nahk ja tekstiilid, ka vanad tootekataloogid, kavandid ja fotod. Kasutage võimalust!
  
ORIENTEERUMISMÄNG KÕIGILE! 

 

NÄITUSED
Eesti disain. Valgustid
Ivar Sakk. Laboratori di carattere
Ehtekunstnik Haivi Raadik
Püsiekspositsioon Eesti tarbekunstist ja disainist "Ajamustrid 3"
 
Oleme avatud kl. 13-23
Tasuta kõigile kl. 18-23
Lisainfo:
www.etdm.ee   
www.oo.muuseum.ee

Kevadine linnalaager "Nähtav, läbinähtav" 23. märtsil

 

Kohe varsti on käes kevadine koolivaheaeg. Et Sa kodus sel ajal igavust tundma ei peaks, kutsub Eesti Tarbekunsti- ja Disainimuuseum (ETDM) Sind linnalaagrisse. Laager kannab nime „Nähtav, läbinähtav“ ning seekord on teemaks klaas ja klaaskunst.
Läbi aegade on klaas olnud hinnatud ja ainulaadne materjal oma eriliste omaduste poolest. Eriliseks teeb klaasi selle läbipaistvus, läbikumavus ja sära.

 

Ootame 23. märtsil ETDM-i linnalaagrisse 8-15 aastasi noori, kellel on huvi klaasi ja klaasikunsti vastu. Laagripäev kestab kella 11.45-17.00. Külastame näitust „Kaasaegne slovakkia klaasikunst“, tutvume muusemis eksponeeritud eesti klaasikunstnike loominguga, otsime läbinähtavaid aardeid ja meisterdame valgustkumava pildi.


Tule veeda üks „Nähtav, läbinähtav“ päev ETDM-is!

 

Laagri osalustasu on 10 €, mis sisaldab sooja lõunat, maiustusi ning materjale, töövahendeid, ekskursioone.
 

 Laagris osalemiseks palume eelnevalt registreeruda aadressil haridus@etdm.ee või telefoni teel, helistades 627 4607, 627 4600. Registreerumine kestab 21. märtsi õhtuni, laagritasu saab maksta kohapeal muuseumi kassas sularahas või pangakaardiga.