Avatud K-P 11.00-18.00 / Lai 17, 10133 Tallinn

Näituse "Ilmapäevikud" publikuprogrammidHaridusprogrammid koolideleRingkäigud Eesti tarbekunsti püsinäitusel "Kogutud teosed"Sünnipäeva või sündmuse tähistamine muuseumisTöötoad täiskasvanuteleArhiiv

Haridusprogrammid koolidele ja gruppidele

 

Eesti Tarbekunsti- ja Disainimuuseumi haridusprogrammide eesmärk on muuseumi eksponaatide toel ning vaatluste, vestluste ja loomingulise tegevuse abil suurendada osalejate teadmisi meid ümbritsevast esemelisest keskkonnast, tutvustada kunstnike ja disainerite kasutatud materjale ja lähenemisvõimalusi ning seeläbi avardada osalejate maailmapilti.

 

 

VAHELDUVATE NÄITUSTE HARIDUSPROGRAMMID

 

OSAKE TERVIKUST. KLASSIKUD. ANU RANK-SOANS
Sihtgrupp: alates põhikooli III aste
Kestus: 90 minutit
Keraamik Anu Rank-Soansi loomingut iseloomustab mänguline vabadus ja disainilik lähenemine – kunstniku ja disaineri kooslus, unikaalloomingu ja masstoodangu omavahelised mõjutused.
Näitust avastades võib näha, kuidas ühe osa kunstniku loomingust moodustavad suured tootesarjad jakomplektid, kus tarbevorme omavahel kombineerides saab moodustada üha uusi kompositsioone. Sellest inspireerituna katsetame saviga, töötame nii koos kui eraldi, et luua teos, kus iga omanäoline osake loob ühtse terviku!

Näitus on avatud 28.09.2018–31.03.2019, programmi saab tellida sellel perioodil.

 


TARBEKUNSTI PÜSINÄITUSE HARIDUSPROGRAMMID

 

SAVIKOHVIK
Sihtgrupp: eri vanusegruppidele

Savikohvik on põnev paik, kus toiduks on erinevad emotsioonid ja kokkadeks osalejad ise! Valmistame savist emotsioone, räägime valminud teoste lugusid ning õpime paremini tundma ja mõistma nii ennast kui ka oma kaaslasi.
Eelneb tutvumine keraamika- ja portselanikogu väljapanekuga ETDMi tarbekunsti püsinäitusel „Kogutud teosed“.

KOGUTUD TEOSED – KLASSIKUTE ERI
Sihtgrupp: alates põhikooli III aste

Muuseumitunnis keskendume ETDMi tarbekunsti püsinäitusel „Kogutud teosed“ viiele tarbekunsti erialale ja nende kunstnikele. Otsime näitusesaalist üles teosed, mille kaudu saame arutleda erialade, materjalide, kunstnike ja paljude muude teemade üle.
Rühmades lahendatakse töölehti, mis aitavad avastada näitust ning suunavad osalejaid nähtut mõtestama. Õpitakse tegema koostööd ning leidma infot näitusesaalis olevate infomaterjalide abil.


 

MINU MÄRK

Kestus: 60 min

Sihtgrupp: eri vanusegruppidele

Tunni jooksul tutvume muuseumi hoone, püsi- ja vahelduvate näitustega, saame teada tarbekunstist ja disainist, avastame eksponaate ja erinevaid materjale. Sellest inspireerituna saavad osalejad tunni lõpus kujundada rinnamärgi.