Avatud K-P 11.00-18.00 / Lai 17, 10133 Tallinn

Haridusprogrammid koolideleLaager KAHEKSA ÜHE HOOBIGA 2018Ringkäigud Eesti tarbekunsti püsinäitusel "Kogutud teosed"Sünnipäeva või sündmuse tähistamine muuseumisTöötoad täiskasvanuteleArhiiv

Haridusprogrammid koolidele ja gruppidele

 

SAVIKOHVIK
Sihtgrupp: kohandatav erinevatele vanusegruppidele
Kestvus: 90 minutit
Hind: 4 eurot õpilase kohta (1–2 täiskasvanud saatjat tasuta)

Savi ja keraamika on läbi aegade olnud tihedalt seotud söögi, joogi ja nõudega, mida kasutame. Savi kohvik on üks põnev paik, kus toiduks on erinevad emotsioonid ja kokkadeks osalejad ise! Milline kuju võiks olla kurbusel, milline muster armastusel või mis värvi võiks olla rõõm? Valmistame savist emotsioone ja õpime läbi selle paremini tundma ja mõistma nii ennast kui ka oma kaaslasi.

Eelneb keraamika- ja portselanikogu väljapanekuga tutvumine tarbekunsti püsinäitusel „Kogutud teosed“.

ETDM-i haridusprogramm „Savi kohvik“ on inspireeritud British Ceramics Bienniali korraldatud „Clay Canteen“ programmist, mille eesmärk on tutvustada keraamika valdkonda, savi kui materjali ja sellega töötamist ning läbi selle mõjutada inimesi ja keskkonda positiivselt.

 


OTSI, LEIA, KUJUNDA – KLASSIKUTE ERI!
Sihtgrupp: alates põhikooli II aste
Kestvus: 90 minutit
Hind: 4 eurot õpilase kohta (1–2 täiskasvanud saatjat tasuta)

Muuseumitunnis keskendume ETDM-i tarbekunsti püsinäitusel „Kogutud teosed“ viiele tarbekunsti erialale ja nende klassikutele. Otsime näitusesaalist üles teoseid, mille kaudu saame arutada nii erialadest kui ka kunstnikest endist. Lõpuks saavad osalejad seada end tarbekunstnike rolli ja mõelda, mida nemad kujundaksid kui oleksid kas tekstiili-, ehte- või metallikunstnikud, keraamikud, klaasi- või nahakunstnikud.

 

 

NB! Seoses Eesti disaini püsiekspositsiooni uuenemisega uuenevad ka disainiteemalised haridusprogrammid. Täpsem info peagi kodulehel!

 

 Info programmide kohta ja registreerimine: Sandra Sirp, haridus@etdm.ee; tel: 627 4607