Avatud K-P 11.00-18.00 / Lai 17, 10133 Tallinn

Jõulutöötuba: ehedad killudHaridusprogrammid koolidelePublikuprogramm näitusel "Klassikud. Anu Rank-Soans"Ringkäigud Eesti tarbekunsti püsinäitusel "Kogutud teosed"Sünnipäeva või sündmuse tähistamine muuseumisTöötoad täiskasvanuteleArhiiv

Haridusprogrammid koolidele ja gruppidele

 

Eesti Tarbekunsti- ja Disainimuuseumi haridusprogrammide eesmärk on muuseumi eksponaatide toel ning vaatluste, vestluste ja loomingulise tegevuse abil suurendada osalejate teadmisi meid ümbritsevast esemelisest keskkonnast, tutvustada kunstnike ja disainerite kasutatud materjale ja lähenemisvõimalusi ning seeläbi avardada osalejate maailmapilti.

 

 

VAHELDUVATE NÄITUSTE HARIDUSPROGRAMMID

 

OSAKE TERVIKUST. KLASSIKUD. ANU RANK-SOANS
Sihtgrupp: alates põhikooli III aste
Kestus: 90 minutit
Keraamik Anu Rank-Soansi loomingut iseloomustab mänguline vabadus ja disainilik lähenemine – kunstniku ja disaineri kooslus, unikaalloomingu ja masstoodangu omavahelised mõjutused.
Näitust avastades võib näha, kuidas ühe osa kunstniku loomingust moodustavad suured tootesarjad jakomplektid, kus tarbevorme omavahel kombineerides saab moodustada üha uusi kompositsioone. Sellest inspireerituna katsetame saviga, töötame nii koos kui eraldi, et luua teos, kus iga omanäoline osake loob ühtse terviku!

Näitus on avatud 28.09.2018–31.03.2019, programmi saab tellida sellel perioodil.

 


TARBEKUNSTI PÜSINÄITUSE HARIDUSPROGRAMMID

 

SAVIKOHVIK
Sihtgrupp: eri vanusegruppidele

Savikohvik on põnev paik, kus toiduks on erinevad emotsioonid ja kokkadeks osalejad ise! Valmistame savist emotsioone, räägime valminud teoste lugusid ning õpime paremini tundma ja mõistma nii ennast kui ka oma kaaslasi.
Eelneb tutvumine keraamika- ja portselanikogu väljapanekuga ETDMi tarbekunsti püsinäitusel „Kogutud teosed“.

KOGUTUD TEOSED – KLASSIKUTE ERI
Sihtgrupp: alates põhikooli III aste

Muuseumitunnis keskendume ETDMi tarbekunsti püsinäitusel „Kogutud teosed“ viiele tarbekunsti erialale ja nende kunstnikele. Otsime näitusesaalist üles teosed, mille kaudu saame arutleda erialade, materjalide, kunstnike ja paljude muude teemade üle.
Rühmades lahendatakse töölehti, mis aitavad avastada näitust ning suunavad osalejaid nähtut mõtestama. Õpitakse tegema koostööd ning leidma infot näitusesaalis olevate infomaterjalide abil.

 

 

PUUST JA PUNASEKS

KOOLIPÄEVAD
4.–6. klassid
Toimumise aeg: sügisel ja kevadel.
ETDM osaleb 4. klasside koolipäeval „Pinocchio“.

„Puust ja punaseks“ koolipäeva eesmärk on ühe meeleoluka päeva jooksul omandada teadmisi ajaloo, teatri, kunsti, muusika ja inimese tervise vallast või hoopis uurida lähemalt teatrit, loodust, kirjandust ja disaini.

Projektis osalevad: Eesti Ajaloomuuseum, Eesti Lastekirjanduse Keskus, NUKU muuseum, Eesti Tarbekunsti- ja Disainimuuseum, Eesti Teatri- ja Muusikamuuseum, Eesti Tervishoiu Muuseum, Eesti Kunstimuuseumi Niguliste muuseum, Lennusadam (Eesti Meremuuseum).

Hind: 15 eurot õpilase kohta (sh tunni materjalid ja lõunasöök)
Kestus: 9.30-15.00 (sh lõunaaeg)
Ühe muuseumi programmi kestus: 1 tund 20 minutit.

Registreerumine siin >
Lisainfo: maria@tervishoiumuuseum.ee, tel 641 1730

 

Koolipäev "Vanalinna salaselts" 4. klassile
Koolipäevad toimuvad 16., 17. ja 18. oktoobril 2018.
Programmi sisustavad Eesti Ajaloomuuseum, Eesti Kunstimuuseumi Niguliste muuseum ja Eesti Teatri- ja Muusikamuuseum.
Õpilased kehastuvad salaseltsi liikmeiks ning asuvad lahendama Tallinna vanalinna kuulsa apteekri saladust. Koolipäev on inspireeritud 4. klassi õppekavas olevast mineviku ja esivanemate teemast.


Koolipäev “Pinocchio” 4. klassile
Koolipäevad toimuvad 16., 17. ja 19. oktoobril 2018.
Programmi sisustavad Eesti Lastekirjanduse Keskus, Eesti Tarbekunsti- ja Disainimuuseum ja NUKU muuseum.
Õpilased liiguvad mööda ajatelge, kus peatutakse teiste loomingu hindamiseks ja ise loomiseks.  Omal käel saab proovida kirjaniku, disaineri ja nukunäitleja ametit. Koolipäev annab laiema arusaama 4. klassi õppekavas olevast kultuurilise mitmekesisuse teemast ning avab teatri võlumaailma.


Koolipäev "Päev ajalehetoimetajana" 5. klassile
Koolipäevad toimuvad 9., 10. ja 12. oktoobril 2018.
Programmi sisustavad Eesti Ajaloomuuseum, Eesti Lastekirjanduse Keskus ja Niguliste muuseum.
Õpilased tegutsevad ajalehe toimetusena ja ühistööna valmib klassi leht, milles luulelised päevauudised, intervjuu Püha Gertrudiga, pildikesed ajaloost ja palju muud. Koolipäev lõimib ajaloo ning keele ja kirjanduse õppeained.


Koolipäev “Ellujäämiseks vajalik” 5. klassile
Koolipäevad toimuvad 9., 10. ja 11. oktoobril 2018.
Programmi sisustavad Eesti Tervishoiu Muuseum, NUKU muuseum  ja Eesti Teatri- ja Muusikamuuseum.
Õpilased satuvad seiklema üksikule saarele, kus ellujäämine sõltub neljast põhielemendist. Koolipäev ühendab inimese- ja loodusõpetuse ning kirjanduse õppeained, toetades empaatiavõime ja sotsiaalsete oskuste arendamist.


UUS! Koolipäev “Asja mitu elu” 6. klassile
Koolipäevad toimuvad 6., 7. ja 8. novembril 2018.
Programmi sisustavad Eesti Tervishoiu Muuseum, NUKU muuseum  ja Lennusadam (Eesti Meremuuseum).
Õpilasi kutsutakse avastama säästliku tarbimise maailma ning pakkuma julgeid lahendusi keskkonnakaitsel. Koolipäev seob omavahel looduse- ja inimeseõpetuse õppeained ning toetab üldpädevuste arengut, julgustades lapsi ettevõtlikusele

 

 Info programmide kohta ja registreerimine: Sandra Sirp, haridus@etdm.ee; tel: 627 4607