Avatud K-P 11.00-18.00 / Lai 17, 10133 Tallinn

Giidituurid 7. Tallinna rakenduskunsti peanäitusel "Ajavahe. Time Difference"Laager KAHEKSA ÜHE HOOBIGA 2017Haridusprogrammid koolideleVenekeelsed programmidTöötoad täiskasvanuteleSünnipäeva või sündmuse tähistamine muuseumisToimunud 2012-2013Toimunud 2011Toimunud 2010Toimunud 2009Toimunud 2008Toimunud 2007

Haridusprogrammid koolidele

 

DISAINI PÜSIEKSPOSITSIOONI HARIDUSPROGRAMMID

 

"Kingad kõnelevad"
Sihtrühm: 4.–9. klass (kohandatav gümnaasiumile ja täiskasvanutele)
Kestvus: 90 minutit

Milliseid jalanõusid Sulle meeldib kanda? Milline on hea jalanõu?
Tarbekunsti- ja Disainimuuseumi disaini püsiekspositsioonis on
võimalik osaleda jalatsidisaini töötoas, kus saad põnevat
disainiprotsessi läbides avastada, kuidas sünnivad tooted disaineri ja
kliendi koostöös. Programmi algne idee pärineb disainer Maarja Mõtuselt.

  

"Alguse asi"

Sihtgrupp: põhikooli kolmas aste e. .7–9. klass (kohandatav ka gümnaasiumile)

Kestvus: 90 min

Koostaja: Silvia Reinpuu (Eesti Kunstiakadeemia kunstipedagoogika magistritöö. Muuseumi poolt konsulteeris disainikogu kuraator Kai Lobjakas, juhendaja mag Anu Purre, retsensent mag Reeli Kõiv (Tartu Kunstimuuseum)

Hind: 3 eurot osaleja kohta. Saatjaks olev õpetaja (1-2) tasuta.

Programm keskendub ajajärgule, mil Eestis hakkas arenema oma tööstus. Tunni käigus saab teada mõndagi disainist. Millised olid kõige esimesed edukad ettevõtted, kes lõid traditsioone ning kelle toodangut hinnatakse kõrgelt veel tänapäevalgi. Mängitakse ideedemängu. Lõpuks saab igaüks olla disainer-leiutaja rollis, mille tulemusena otsitakse visuaalset kuju tuleviku õppimismasinale, mis teeks õppimise lihtsamaks ja lõbusamaks.

 

"Mööblimängud"

Sihtgrupp: põhikooli kolmas aste e. 7–9 klass (kohandatav ka gümnaasiumile)

Kestvus: 90 min

Koostaja Silvia Reinpuu (Eesti Kunstiakadeemia kunstipedagoogika magistritöö. Muuseumi poolt konsulteeris disainikogu kuraator Kai Lobjakas, juhendaja mag Anu Purre, retsensent mag Reeli Kõiv (Tartu Kunstimuuseum)

Hind: 3 eurot osaleja kohta. Saatjaks olev õpetaja (1-2) tasuta.

Haridusprogramm keskendub ekspositsiooni uuemale väljapanekule, kuid põgu­salt vaadatakse ka varasemat aega. Fookuses on eelkõige mööblidisain, mis peab alati arvestama inimese kasutus­mu­­gavusega, kuid võib olla ka mänguline. Tunni käigus otsitakse ja arendatakse ka ise mängulisi ideid ning lõpuks valmib igaühel uuenduslik mööbli­makett.

 

NB! Kaks viimast disaini püsiekspositsiooni programmi on koostatud põhimõttel, et neid võib läbida ka eraldi, kuid põhjalikuma ülevaate saamiseks disainist on otstarbekas ühel klassil võtta mõlemad tunnid ja nendes osaleda õiges järjestuses.


 

"Otsi ja leia!"
Sihtrühm. põhikooli I ja II aste (1.- 6. klass)
Kestvus: kuni 90 minutit

Läbiviija: Sandra Sirp
Hind: 3 eurot osaleja kohta. 1-2 täiskasvanud saatjat tasuta. 

Otsime põnevaid esemeid meie disaini püsinäitusel ja vaatame, milliseks on kunstnikud need kujundanud. Saame teada millega tegeleb disain, õpime lugema etiketti, arutame leitud esemete üle ja mõtleme välja uusi tooteid! Õpetajatel on võimalus muuseumitunni töölehtedega koolis ülesandeid jätkata ja edasi arendada.


 

"Minu märk"

Sihtrühm: algklassid, põhikool, gümnaasium, täiskasvanud

Kestvus: 60 min

Läbiviija: Sandra Sirp

Hind õpilastele 3 eurot osaleja kohta. 1-2 täiskasvanud saatjat tasuta.
Täiskasvanutele hind kokkuleppel.

Uurime disaini püsiekspositsiooni, kus saame teada, mis on disain, milleks seda vaja on, mis rolli mängib disainis eseme välimus, otstarve ja materjal ning kuidas see kõik meid mõjutab. Läbi selle õpime uurima, paremini tundma ja märkama meid ümbritsevat esemelist maailma. Pärast arutlevat ringkäiku saavad osalejad kogeda loomise protsessi: idee, kavand, teostus, kujundades endale rinnamärgi. Märgi väikene pindala paneb osaleja tegelema valikutega, kus peab otsustama, mis on kõige olulisem ja milline on märgi sõnum.

NB! Programmi on võimalik tellida ka vene keeles.
 


 

 

Info programmide kohta ja registreerimine: Sandra Sirp, haridus@etdm.ee; tel: 627 4607.

Info venekeelsete programmide kohta: Darja Popolitova, darja@etdm.ee

Venekeelsed programmid►

 

*Muuseum on avatud kolmapäevast pühapäevani kl.11.00-18.00, suletud esmaspäeval, teisipäeval ja riiklikel pühadel. Haridusprogramme viiakse läbi kolmapäeviti, neljapäeviti ja reedeti.