Avatud K-P 11.00-18.00 / Lai 17, 10133 Tallinn

Pressiteadete arhiivUudiskirjade arhiiv

Uudised

PRESSITEADE 27.05.2019

 

Tallinna Vanalinna Päevad 30.05. – 02.06.2019

 

Eesti Tarbekunsti- ja Disainimuuseumi programm

 

·         1. juunil, lastekaitsepäeval, tasuta muuseumi näituste külastus alla 18-aastastele. 

·         1.– 2. juunil töötoas osalemine kõigile huvilistele muuseumi täispiletiga (6 eurot).

 

 

TÖÖTUBA: eneseväljenduse võimalusi läbi trükiste

Juhendajad: Else Lagerspetz ja Loore Sundja

Laupäeval, 1. juunil ja pühapäeval, 2. juunil kell 12.00 – 16.00

Osalemine: muuseumi täispiletiga (6 eurot)

Sihtgrupp: lapsed, noored, täiskasvanud, pered

 

Seoses 2019. aasta Vanalinna Päevade kirjaliku linnakultuuri algust tähistava teemaga „Tallinn – 800“ ning ETDMis avatud Tallinnas tegutseva kunstiraamatute kirjastuse Lugemik näitusega toimub kõigile huvilistele teemakohane töötuba, mis uurib lähemalt eneseväljenduse võimalusi läbi trükiste.

   Kahel päeval toimuv töötuba tutvustab, kuidas oma mõtteid edastada trükiste kaudu ning end läbi teksti ja pildikeele loovalt väljendada. Töötuba uurib trükiste koostamise võimalusi erinevatel teemadel, nagu videomängud, lemmikloomad, muusika, positiivsed ja negatiivsed kogemused igapäevaelust, nende hulgas nt ka koolikiusamine. 

    Osalejad saavad valmistada trükise, mis käsitleb neile olulisi teemasid, ning kaasa lüüa ühise trükise loomises.

NB! Töötoaga saab ühineda ajavahemikus 12.00 – 16.00 endale sobival ajal. Trükiseid võib teha endale sobivad tempos, tunnist paarini.

 

Loore Sundja (s. 1993) on Tallinnas tegutsev graafiline disainer ja haridustöötaja. Ta lõpetas Eesti Kunstiakadeemia graafilise disaini osakonna aastal 2016. Sundja on õpetanud graafilist disaini mitmes Tallinna koolis ning töötanud kunstiakadeemias. Hetkel töötab ta Kadrioru kunstimuuseumis haridustöö kuraatorina. Koos Else Lagerspetziga asutas ta 2015. aastal fiktiivse kirjastuse Knock! Knock! Books. Üheskoos on nad kirjastanud mitu raamatut ja teinud kaastöid erinevatele kunstiväljaannetele. 

 

Else Lagerspetz (s. 1994) on Tallinnas ja Helsingis tegutsev graafiline disainer. Ta lõpetas Eesti Kunstiakadeemia graafilise disaini osakonna aastal 2016 ja jätkab hetkel õpinguid Helsingis Aalto Ülikooli magistriprogrammis Visual Cultures, Curating and Contemporary Art. Alates 2015. aastast on ta koos Loore Sundjaga töötanud projekti Knock! Knock! Books kallal, milles nad vaatlevad kunstiraamatute kirjastamise temaatikat. Koos on nad kirjutanud kaastöid ka mitmele teisele kunstiväljaandele. Lagerspetz on õpetanud graafilise disaini kursuseid nii gümnaasiumites kui ka kunstiakadeemias. 


 

NÄITUSED

 

„Väljaandja Lugemik. Trükised aastatest 2010–2019“

18.05.–01.09.2019

1. korrus

 

Kirjastus Lugemik on kümme aastat Eesti kunstiväljal tegutsenud, defineerides oluliselt tänase kaasaegse kunsti ja disaini esitlemise vorme kaasaegse graafilise disaini vahenditega ja keeles ning kelle kaudu kõnelevad Eesti kaasaegne kunst ja disain aktiivselt ka rahvusvahelisel maastikul. Näitus koondab kõiki Lugemiku seni kirjastatud trükiseid. Näitusel puudutatakse raamatu tegemise ja levitamise mehhanismidega seotud küsimusi ning suunatakse tähelepanu rollidele, mida kirjastaja täna täita võib. 

 

„Mis mind hoiab“. Eesti kaasaegne keraamika

30.03–02.06.2019

Kuraator Pille Kaleviste

2. korruse trepigalerii

 

Keraamikute näitus tõukub vabariigi 100. juubeliaastast.  Näitusel saab näha 27 autori teoseid ja lugeda nende mõtteid oma maast, kodust, inimestest, unistustest, argi- ja pidupäevadest ja muust puudutavast. Lisaks on näitusele loodud helitaust, kus kõlavad eksponeeritavate teoste pealkirjad eesti keele 14 käändes. 

 

Eesti tarbekunsti püsinäitus „Kogutud teosed“

2. korrus

 

Näitus koondab ligi 400 kunstniku enam kui 2000 teost ning annab põhjaliku ülevaate tarbekunsti erialade arengust ning sellel väljal tegutsenud ja tegutsevate kunstnike loomingust möödunud sajandi algusest tänaseni. Näituse helitaustana kõlab Eesti heliloojate ja muusikute viimase 100 aasta looming.« Tagasi