Avatud K-P 11.00-18.00 / Lai 17, 10133 Tallinn

Pressiteadete arhiivUudiskirjade arhiiv

Pressiteadete arhiiv

PRESSITEADE 30.11.2005
30. november – 30. detsember 2005
SÄSI nominendid ETDM-is
 

Tarbekunsti- ja Disainimuuseumis on võimalik detsembrikuu jooksul vaadata esimese Eesti noore disaineri auhinnale SÄSI kandideerinute töid. Selgunud on ka auhinna esimene laureaat, kelleks on Sixten Heidmets. Auhind antakse noorele eesti disainerile väljapaistva disainialase tegevuse eest kahel viimasel aastal. SÄSI on seega oluline ergutus disainiga tegelevatele noortele. Eesmärgid on üllad: eesti tootedisaini järelkasvu kindlustamine, noorte disainerite loova ja iseseisva tegutsemise toetamine ja julgustamine, disainiteadvuse süvendamine ning läbi selle ka disaini ja selle looja tõstmine meedia huviorbiiti.

Esimene võitja Sixten Heidmets lõpetas paari aasta eest EKA tootedisaini osakonna ravimassaaživanniga, kusjuures vann oli valmis ja sama mudelit kasutatakse praegu näiteks Georg Ots Spas. Peale lõpetamist läks ta edasi õppima tööstusdisaini Rootsi Lundi Ülikooli, kus osales ka mitmes disainiprojektis, muuhulgas on ta jõudnud näiteks praktiseerida NASA juures Houstonis ja töötada välja parema lahenduse skolioosihaige tugikorsetile.

„Sixteni töödes on kohtunud loovus ja analüüsivõime, mille tulemuseks on terviklik ja innovatiivne toode, kus disaineri roll on esialgsel vaatlemisel pea nähtamatu,” võttis kokku žürii otsuse SÄSI auhinna üks algatajatest, EKA tootedisaini osakonna juhataja, professor Martin Pärn.

Publikupreemia, mis selgitati Eesti Kunstiakadeemias toimunud näituse ajal, pälvis Igor Volkov. Lisaks laureaatidele kandideerisid auhinnale noored disainerid Anneli Tammik, Björn Koop, Riho Tiivel ja Monika Järg.

Järgmine auhinna saaja selgub kahe aasta pärast.

Lisainfo: Maris Aarna
EKA galerii juhataja
Tel. 6267112
gallery@artun.ee

« Tagasi