Avatud K-P 11.00-18.00 / Lai 17, 10133 Tallinn

Pressiteadete arhiivUudiskirjade arhiiv

Pressiteadete arhiiv

PRESSITEADE 17.10.2005
ETDM-i haridusprogrammid ja töötoad oktoober/november 2005

8. oktoobril avati Eesti Tarbekunsti- ja Disainimuuseumis kaks uut näitust: „Kile kotti!” - valik Tartu Plastmasstoodete Katsetehase 1980-ndate aastate toodangust ja “Ajast, pinnasest ja tulest” - Ungaris asuva rahvusvahelise keraamikastuudio kogudel põhinev väljapanek. Muuseumil on näitustega seoses välja pakkuda haridusprogramm kooliõpilastele ja töötuba täiskasvanutele. Teatele on lisatud info teiste haridusprogrammide ja töötubade kohta, millest oktoobris ja novembri esimesel poolel saab muuseumis osa võtta.

KOOLIDELE:
Muuseumitund „KILEST AKSESSUAAR!”
Toimumise aeg: 08.10.-13.11.
Muuseumitund põhineb näitusel „Kile kotti!”, mis eksponeerib Eestis 1980-ndatel aastatel toodetud kilekotte. Kuna praegu keskkoolis õppivatel lastel ja noortel puhub isiklik kogemus nõukogude ajaga ja ka ajalootundides käsitletakse seda ajajärku veel üsna põgusalt, võimaldab muuseumitund tutvustada lähiajalugu läbi inimlikult lähedase vaatepunkti – läbi igapäevases kasutuses olnud tarbeeseme.
Koos algklassilastega otsime eksponeeritud kilekottidel üles ajastule omased sümbolid, uurime, milline oli nõukogude inimene ideaalis ja millega seisis igapäevaelus silmitsi, mis oli moes ja mida ihaldati. Muuseumitunni teises pooles kavandab iga laps töölehel kleepsude ja värvipliiatsitega oma kilekoti.
Põhikooli ja gümnaasiumi noortega arutleme, milline vahe on tänapäevasel ja nõukogudeaegsel reklaamil, analüüsime kaubamärke "enne" ja "nüüd", mõtleme selle üle, kes oli kilekoti tellija ja milliseid ülesandeid tuli plastikust kandevahendil veel täita. Ka seekord lõpeb tund praktilise ülesandega.
Täpsem info: http://www.etdm.ee/et/yritusedprogrammid/muuseumitunnid/kilest_aksessua/

Muuseumitund „MAAILMA PARIM ASI”
Toimumise aeg: kuni kevadeni 2006
Köiteajalugu tutvustav tund viib osaleja esmalt ajas 5000 aastat tagasi, et vaadata, millest ja mismoodi siis raamatuid tehti. Ajas tänapäeva poole liikudes jõuame välja trükikunsti leiutamiseni. Aga mis on maailma parim asi? Kas raamat? Sellelegi saab muuseumitunnist osavõtja vastuse 12-aastase koolipoisi muinasjutust.
Tunni teises pooles teeb igaüks oma raamatu. Algklassiõpilased valmistavad leporello ehk siksakköite, põhikooli- ja gümnaasiuminoortel on võimalus valida ka jaapani köide.
Täpsem info: http://www.etdm.ee/et/yritusedprogrammid/muuseumitunnid/maailma_parim/

KÕIGILE:
KERAAMIKATÖÖTUBA
Koos keraamik Aigi Oravaga tutvutakse tuntumate savi vormimise tehnikatega nagu voolimine, „kleepimine”, kerimistehnika jt. Osalejad valmistavad endale tassi, kausi, vile, värvilised pärlid jms.
Töötuba toimub neljapäeviti kell 18.00 Asuurkeraamika ateljees Pikk tn 33. Kuutasu 450 kr sisaldab juhendamist, materjali ja esemete põletust.

TEKSTIILITÖÖTUBA
Tekstiili töötoas on järg jõudnud „vanast uue” tegemise ja kangatrükini. Uue näo saavad vana kappi seisma jäänud kampsun, moest läinud pluus vms. Juhendajaks on tekstiilikunstnik Liisa Tomasberg.
Töötuba toimub kolmapäeviti kell 18.00 muuseumi majas Lai tn 17. Kuutasu: 375 kr.

Loe lisaks: http://www.etdm.ee/et/yritusedprogrammid/
Lähem info ja registreerimine:
Pille Piip, tel: 627 4607; e-mail:
pille@etdm.ee« Tagasi