Avatud K-P 11.00-18.00 / Lai 17, 10133 Tallinn

Pressiteadete arhiivUudiskirjade arhiivUudised

Pressiteadete arhiiv

PRESSITEADE 31.10.2019

 

Eesti Tarbekunsti- ja Disainimuuseumis algab näituse „Ilmapäevikud. Islandi, Gröönimaa ja Fääri saarte kaasaegne mood“ publikuprogramm.

 

 

5. novembril kell 17.00 esineb avaliku loenguga Fääri saarte rõivabrändi Guðrun & Guðrun üks asutaja Guðrun Rógvadóttir. Ta tutvustab selle mitmekülgse ja jätkusuutliku kaubamärgi loomingut ja käsitsi tootmisega seotud väljakutseid ja lahendusi. 

Brändi Guðrun & Guðrun taga on disainer Guðrun Ludvig ja tema äripartner Guðrun Rógvadóttir. Erilise materjali- ja värvitunnetusega Guðrun Ludvig uurib traditsiooniliste ja uute käsitsikudumise võtete kokkupuutepunkte. Odavalt toodetud kiirmoe maailmas on Guðrun & Guðruni kampsunid pikaealised alternatiivid. Sageli tähelepanuta jäänud Fääri villast valmivaid kampsuneid koovad õiglase tasu eest naised maailma eri nurkades. Mustrid meenutavad klassikalisi „vaarisade kampsuneid“ ning kõnetavad kindlasti neid, kes igatsevad tähendusrikkamat tarbimiskultuuri.

Guðrun Ludvig ja Guðrun Rógvadóttir elavad ja töötavad Fääri saartel Tórshavnis. 

Loeng toimub inglise keeles.

 

Guðrun Rógvadóttiri loengule eelneb näitusel pooletunnine ingliskeelne ringkäik, mida juhib Ginta Tropa – „Ilmapäevikute“ näituse Baltimaade tuuri koordinaator Põhjamaade Ministrite Nõukogu Läti esindusest.

 

Näitusel on Guðrun & Guðrun esindatud nii installatsiooni kui ka kuraatorite Cooper & Gorferi lavastatud fotoseeriaga. 

Guðrun Rógvadóttiri külastus saab teoks tänu TheNordicsi programmile ning toimub koostöös Eesti Tarbekunsti- ja Disainimuuseumiga.

 

„Ilmapäevikute“ publikuprogrammi järgmised sündmused:

9. novembril kell 12.00 venekeelne ekskursioon näitusel koos moekunstnik Kalle HT Aasamäega.

27. novembril kohtumine Gröönimaa poetessi ja kunstniku Jessie Kleemanniga.

30. novembril kell 12.00 eestikeelne ekskursioon näitusel koos moekunstnik Kalle HT Aasamäega.

5. jaanuaril 2020 kell 15.00 ekskursioon näitusel koos näituse koordinaatori Ketli Tiitsariga.

 

Publikuprogrammis osalemine muuseumipiletiga.


 

Näituse "Ilmapäevikud" lasteprogramm

ILMAKUJUNDAJAD

 

Näitusel “Ilmapäevikud” kohtume erinevate lugudega põhjamaade ürgsest loodusest, karmist ilmastikust ja käsitöö traditsioonidest. Ühiselt avastame näitust ja tõlgendame nähtut.

Fotograafidest kuraatorid Cooper&Gorfer toovad meieni oma poeetiliste fotolavastuste kaudu kümne Islandi, Gröönimaa ja Fääri saarte kunstniku loomingu, mida on tugevalt mõjutatud kohaliku käsitöö pikaajalised traditsioonid, nende paikade unustamatu loodus ja ilmaolud ning sellest tulenev omanäoline iseseisvus ja jätkusuutlik maailmavaade. 

Kasutades näitust inspirastiooniallikana, süveneme ise fotolavastuse võimalusterohkusesse ja kujundame pildikeelde erinevaid ilmastikunähtuseid.

 

Sihtgrupp: alates põhikooli III aste

Kestus: 90 min

HInd: 5 eurot / osaleja

 


 

„Ilmapäevikute“ näitus toob fookusesse Islandi, Gröönimaa ja Fääri saarte kunstnike ja disainerite loomingu, mis tõukudes kohalikust käsitööst ja traditsioonidest ning saades inspiratsiooni sealsetest ainulaadsetest maastikest ja karmidest ilmaoludest, pakub alternatiivseid vaateid rõiva, rõivastumise ja moe temaatikale.

Publikuprogramm on avatud kõigile huvilistele, osalemine muuseumipiletiga.

 

Loe lisaks:

Guðrun & Guðrun www.gudrungudrun.com

„Ilmapäevikud“ (https://www.norden.ee/et/kultuur/naeitus-ilmapaeevikud)

Eesti Tarbekunsti- ja Disainimuuseum (http://www.etdm.ee/et/uudised/uudised?news_id=477)

Lisainfo: info@etdm.ee, haridus@etdm.ee« Tagasi