Avatud K-P 11.00-18.00 / Lai 17, 10133 Tallinn

Pressiteadete arhiivUudiskirjade arhiiv

Pressiteadete arhiiv

PRESSITEADE 21.05.2018

 

Näitus “Uus vaev. Eesti noor disain 1980. aastatel” on avatud viimaseid päevi. Meil hea meel kutsuda teid näitusega seotud vestlusringile “Vaev, pidu ja uued praktikad” ja näitusele eelnenud uurimistööd koondava raamatu esitlusele reedel, 25. mail kell 17.00.

 

Eesti disaini ühe keerulisema ja vastuolulisema kümnendi võimaluste, väljundite ja uute praktikate ning nende mõju üle edaspidistele arengutele on kutsutud arutlema 1980. aastate disainimaastikul aktiivselt tegutsenud ehtekunstnik ja kriitik Tiina Käesel, kunstiteadlane Mart Kalm, graafilised disainerid Silver Vahtre ja Jüri Kass, sisearhitekt Eero Jürgenson, muuseumi poolt räägib kaasa Kai Lobjakas.

Vestlust modereerib näituse kuraator Jüri Kermik.

 

Raamat "Uus vaev. Eesti noore disain 1980. aastatel" tugineb näitusele eelnenud uurimisööle ja selle käigus koondatud materjalidele. Raamat koosneb artiklitest ja fotoesseedest, mille autoriteks on Jüri Kermik, Iris Helkama (Soome), Karolina Jakaite (Leedu), Kai Lobjakas, Triin Ojari, Silver Vahtre, Mari Kaljuste. Raamatu koostaja on Jüri Kermik.

 

Vestlusring algab kell 17.00, raamatu esitlus kell 18.00.

 

Esitlusel raamat soodushinnaga 20 eurot!

 

 « Tagasi