Avatud K-P 11.00-18.00 / Lai 17, 10133 Tallinn

Pressiteadete arhiivUudiskirjade arhiiv

Pressiteadete arhiiv

PRESSITEADE 01.06.2017

 

Eesti Tarbekunsti- ja Disainimuuseum kutsub kõiki osalema Tallinna Vanalinna Päevade eriprogrammis 2. juunil!

 

 

2. juunil maksab Vanalinna Päevade puhul sissepääs muuseumisse 1 euro.

 

Kell 12, 14, 16 ja 18 toimuvad ringkäigud hiljuti avatud tarbekunsti püsinäitusel „Kogutud teosed“. Osalemine muuseumipiletiga (1 euro).

 

Kõik lapsed, noored ja täiskasvanud saavad 2. juunil kell 12–17 ETDM-i hoovis teha ise oma muuseumi.
Kasutada saab erinevaid materjale, et täita muuseum külastajate, eksponaatide ja kõige muu huvitavaga, mida võiks seal leida!
Kes soovib katsetada midagi muud, on oodatud looma mustreid eksperimentaalkangale või vormima 7. Tallinna rakenduskunsti triennaalil osaleva kunstniku Trine Hovdeni perepiltidega saviribadest abstraktseid skulptuure.
Saadaval on ka disaini püsiekspositsiooni ja 7. Tallinna rakenduskunsti triennaali töölehed näitusesaalides iseseisvaks täitmiseks.
Halva ilma korral toimub tegevus siseruumides.

 

Kell 19 annab muuseumi 17. sajandi lõpus viljaaidaks ehitatud hoones tasuta kontserdi vanamuusikaansambel Gambare.
Gambare ja noorte muusikute eesmärgiks on tuua kuulajateni erinevate heliloojate loomingut keskajast kaasajani nii kaasaegsetel kui ka tänapäeval vähekasutatavatel pillidel (rataslüüra, fiidel, viola da gamba jt). Esitamisele tulevad lisaks keskaegsele ja renessanssmuusikale nii instrumentaal- kui vokaalkoosseisudele loodud kaasaegsed teosed. Ansambel Gambare on tegutsenud 2009. aastast alates ja ühendab inimesi, kellest enamus on lähedalt seotud vanalinnaga siinsete haridusasutuste või elupaiga kaudu.
Kontserdile on oodatud igas vanuses publik!

Lastekaitsepäeval, 1. juunil on kõigil alla 18-aastastel lastel ja noortel võimalik muuseumi ekspositsioonidega tutvuda tasuta.

Laupäeval, 3. juunil toimuvad giidituurid 7. Tallinna rakenduskunsti triennaali peanäitusel “Ajavahe”:

eestikeelne tuur tekstiilikunstnik ja leiutaja Kadi Pajupuu juhendamisel kell 12, venekeelne tuur Laura Marija Brunova eestvedamisel kell 14. Giidituuril osalemiseks tuleb osta muuseumipilet, ringkäik kestab umbes tunni.

 


 « Tagasi