Avatud K-P 11.00-18.00 / Lai 17, 10133 Tallinn

Pressiteadete arhiivUudiskirjade arhiiv

Pressiteadete arhiiv

PRESSITEADE 18.04.2017

 

7. Tallinna rakenduskunsti triennaal kutsub mõtisklema aja üle

 

Reedel, 21. aprillil avatakse Eesti Tarbekunsti- ja Disainimuuseumis 7. Tallinna rakenduskunsti triennaali peanäitus “Ajavahe. Time Difference”. Mitmekülgse lisaprogrammiga rahvusvaheline kunstifestival keskendub sel aastal ajale – selle eri käsitlustele ja ajataju subjektiivsusele disainerite ja rakenduskunstnike pilgu läbi.

 

Triennaali peanäitusel on väljas 49 tööd kunstnikelt 19 riigist, rahvusvaheline žürii tegi valiku 256 konkursile saadetud teose seast. Näha saab keraamikat, ehte-, klaasi-, tekstiili- ja sepakunsti, traditsiooniliste väikevormide kõrval on esindatud ka videomeedium ja valmivad suuremahulisemad installatsioonid.

 

Näitus Eesti Tarbekunsti- ja Disainimuuseumis (Lai 17, Tallinn) avatakse publikule 22. aprillil ning see jääb avatuks 23. juulini. Näitust saab vaadata ka koos giidiga.

Eestikeelsed giidituurid tekstiilikunstnik ja leiutaja Kadi Pajupuu juhendamisel toimuvad 22. aprillil kell 11, 26. aprillil kell 16 ning seejärel 6. ja 20. mail, 3. ja 17. juunil ja 1. ja 15. juulil kell 12.

Venekeelsed tuurid Laura Marija Brunova eestvedamisel toimuvad 23. aprillil kell 12, 13. mail kell 12, 3. juunil kell 14 ja 8. juulil kell 12.

Giidituuril osalemiseks tuleb osta näitusepilet, ringkäik kestab umbes tunni.
 

Lisaks on huvilised oodatud kohtuma näitusel esindatud kunstnikega, kohtumine toimub laupäeval, 22. aprillil kell 12–15 Tornide väljakul asuvas Loewenschede tornis (tuntud ka kui Asuurkeraamika torn, aadress Kooli 7).

 

Aitamaks kaasa disaini- ja rakenduskunsti arengule ja nähtavuse parandamisele ühiskonnas, toimub 21. aprillil kinos Sõprus seminar „Rakenduskunsti ja disaini vahendusviisid”. Kunstnikele, kriitikutele, kuraatoritele, galeristidele ja kommunikatsiooniinimestele mõeldud seminaril otsivad praktikud ja teoreetikud värskeid vastuseid küsimustele, kuidas viia rakenduskunst laiema publikuni, tagada kunstnikele mõtestatud tagasiside ning tõsta ühiskonna üldist disainikirjaoskust.

 

Oma kogemusi jagavad Norra kunstikriitik ja toimetaja (Norwegian Crafts Magazine) André Gali, klaasikunstnik ja õppejõud Sarah Gilbert Ameerika Ühendriikidest, ajakirjanik ja kriitik Karin Paulus Eestist, Suurbritannia kriitik, toimetaja, kuraator ja õppejõud Liz Farrelly ning disainile spetsialiseerunud haridusprogrammide kuraator Hanna Kapanen Soomest. Täpsem seminari programm ja registreerumine www.trtr.ee/seminar.

 

Peanäituse ja seminari kõrval on triennaalil ka mahukas satelliitprogramm. Ainuüksi sel nädalal avatakse 10 isiku- ja grupinäitust, lisaks põnevad heli- ja osalusinstallatsioonid, Tallinna kohvikuid hõlmav klaasikunsti projekt jpm. Täna või homme avavad oma näituse näiteks Marit Ilison, Jaan Pärn, Julia Maria Künnap, Rainer Kaasik-Aaslav, Risto Tali ja Rait Siska, grupinäituse teevad asuurkeraamikud, moekunstike ühendus ja EKA klaasikunsti üliõpilased. Programmiga saab tutvuda www.trtr.ee.

 

7. Tallinna rakenduskunsti triennaal loodab aidata kaasa probleemi- ja ideepõhise rakenduskunsti ning disaini arengule ja soovib seda tutvustada võimalikult laiale publikule. Triennaal saab teoks tänu Eesti Kultuurkapitalile, Hasartmängumaksu Nõukogule, Tallinna Kultuuriametile, DHL Estoniale, Raitwoodile, Espakile, Tuumik Stuudiole, trükikojale Paar, Pitzer Kolledžile USAst, Norwegian Craftsile, Kuninglikule Norra Saatkonnale ning paljudele teistele headele inimestele ja organisatsioonidele.

 

Lisainfo:

Merle Kasonen, triennaali esinaine
merle@trtr.ee, +372 528 1637

www.trtr.ee

 

Ketli Tiitsar

Eesti Tarbekunsti- ja Disainimuuseumi projektijuht

ketli@etdm.ee, +372 552 8904

www.etdm.ee

 

Katre Ratassepp, triennaali kommunikatsioon

katre@trtr.ee, +372 509 6650

 « Tagasi