Avatud K-P 11.00-18.00 / Lai 17, 10133 Tallinn

Pressiteadete arhiivUudiskirjade arhiiv

Pressiteadete arhiiv

PRESSITEADE 13.04.2017

 

EKA nahakunsti osakonna näitust ETDMis saab vaadata veel vaid kahel päeval - neljapäeval, 13. aprillil ja laupäeval, 15. aprillil.

14. ja 16. aprillil on muuseum seoses lihavõttepühadega suletud.

 

Eesti Kunstiakadeemia nahakunsti osakonna asutamisajaks on kokkuleppeliselt määratud 1. märts 1917. Seega tähistatakse sel aastal osakonna 100. juubelit ning olulise tähtpäeva puhul tuuakse huviliste ette nahakunsti osakonna tudengite ja vilistlaste tööd nii lähiminevikust kui osakonna algusaastatest. Kolmel eriilmelisel näitusel saab tutvuda erinevate aksessuaarilahendustega, raamatuköitekunstiga ning valitud töödega osakonna arhiivist.

 

Eesti Tarbekunsti- ja Disainimuuseumi trepigaleriis avati 1. märtsil kell 17.00 väljapanek saja tegutsemisaasta jooksul nahakunsti osakonna arhiivis säilitatud töödest. Erinevatel aastakümnetel valmistatud nahkköited, -karbid, -kotid ja muud esemed peegeldavad ajastutruult erinevaid esteetilisi tõekspidamisi. Muuseumi trepigaleriis on tudengite tööd asunud sõbralikku dialoogi, demonstreerides loomingulist pühendumist ning alati eksaktset teostusoskust läbi osakonna pika ajaloo.

EKA nahakunsti osakonna dotsendi Kadri Kruusi koostatud näitus jääb avatuks 15. aprillini.

 

Rohkem infot EKA nahakunsti osakonna 100. juubelist leiad siit:

www.nahakunst100.ee

http://www.artun.ee/erialad/nahakunst/

 

Lisainformatsioon:

Kadri Kruus

EKA nahakunsti osakonna dotsent

 E-post: kadri.kruus@artun.ee  

Telefon: 626 7317

 « Tagasi