Avatud K-P 11.00-18.00 / Lai 17, 10133 Tallinn

Pressiteadete arhiivUudiskirjade arhiivUudised

Pressiteadete arhiiv

PRESSITEADE 21.09.2016

 

Roundabout Baltic
Merevaatega disain – visuaalne lugu looduse ja disaini kokkupuudetest.
Kaasaegne disain Taanist, Eestist, Lätist, Leedust, Saksamaalt, Poolast, Rootsist, Soomest
08.10.2016-28.12.2016

 

"Roundabout Baltic" on jutustav näitus. See ei räägi disaini olukorrast Baltikumis. See ei ole akadeemiline analüüs. See ei tõesta midagi. See on näitus merevaatega disainimisest. Teadvustamata tüpoloogiatest, ainitisest pilgust, kogemusest. See on näitus mõtlemis- või nägemisviisist, mis ühendab Balti mere äärsete riikide disainereid ja nende loomingut.

 

„Näitus on sündinud isiklikel põhjustel. Alguses olid kogemused reisidelt. Või midagi raskeski tabatavat. Muljed. Märkasin reisides, et on koht, kus ma tunnen end nagu kodus. Kohad, mida ma ei peagi tundma õppima, sest nad on arusaadavad isegi kui ma seal varem ei ole olnud. Varasemast tuntud vaated, värvi- ja vormikombinatsioonid, mis tundusid tuttavad. Ajaga olen mõistnud, et see äratundmine tekib paikades, mis on seotud merega. Balti merega. Mitte alati ja ainult seal aga siiski oli see nii ilmne, et hakkasin mustrit otsima“, kirjeldab näituse kuraator Agnieszka Jacobson-Cielecka.

 

Eesti disaineritest on kaasatud Mare Kelpman, Toivo Raidmets, Raili Keiv, Annike Laigo, Johanna Tammsalu.

Korraldaja: Stalowa Wola regionaalmuuseum
Partnerid: Gdynia Linnamuuseum, Gdynia disainikeskus – Pommeri teaduse ja tehnoloogia park, Eesti Tarbekunsti- ja Disainimuuseum, Poola Instituut Stockholmis
Toetaja: Adam Mickiewiczi Instituut
Kaasfinantseerija: Poola kultuuri- ja rahvuspärandiministeerium

Lisainfo:
Kai Lobjakas
627 4608
  kai@etdm.ee  
 « Tagasi