Avatud K-P 11.00-18.00 / Lai 17, 10133 Tallinn

Pressiteadete arhiivUudiskirjade arhiivUudised

Pressiteadete arhiiv

PRESSITEADE 31. 03. 2004
LÄBI TULE
EKA Keraamika magistrantide grupinäitus
08.04 – 18.04. 2004


Neljapäeval 8. aprillil avatakse Eesti Tarbekunsti- ja Disainimuuseumis Kunstiakadeemia keraamika osakonna magistrinäitus. Ühise pealkirja – Läbi tule alla on koondatud kuue magistrikraadi taotleja looming. Reeli Haamer, Kadri Kivi, Annika Vilippus, Ingrid Allik, Mathew Graziano ja Milvi Korela kaitsevad samas 12. aprillil, algusega kell 11.00 oma magistritööd.

Reeli Haamer tegeleb kerafoli e. lehtportselaniga, mida on varem kasutatud eelkõige meditsiinitehnika valmistamiseks. Tegemist on paberitaolise materjaliga, mis pärast põletamist muutub sama tihedaks ja läbikumavaks kui tavaportselan. Kunstis hakati seda materjali katsetama alles üsna hiljuti. Esimese kerafoli kasutajana Eestis näitab Haamer valgusobjekte, mille tegemisel on ta kasutanud erinevaid tehnilisi võtteid nagu mitmekihilisust, perforeerimist, tempel- ja siiditrükki.

Kadri Kivi tegeleb paberportselaniga, mis on ammu leiutatud, kuid keraamikute seas alles hiljuti avastatud tehnika. See võimaldab portselani kohelda vabamalt. Näitusele väljapanemiseks on kunstnik kolm erinevat tööd, mis peaksid vaatajale aimu andma paberportselani avarast kasutusalast. Kõik tööd koosnevad väikestest paberportselanist valmistatud detailidest, mis on peale põletust omavahel kokku liidetud suurteks objektideks.

Annika Vilippus testib baariumglasuuride kasutusvõimalust kõrgkuumuskeraamikal. Kaheosaline ekspositsioon käsitleb tehniliselt ühelt poolt baariumglasuure reljeefsetel pindadel ja teisalt erinevate baariumglasuuride koosmõju. Vilippuse dünaamilise vormikeelega
ja värvikirevate pindadega lopsakad objektid mõjuvad ühtaegu nii mänguliselt kui ka
veidi pahaendeliselt.

Ingrid Allik esitleb keraamiliste vormide sarja, mis on teostatud raku tehnikas. Sari on mõtteline tervik, mis väljendab ühtaegu nii kunstniku tehnoloogilist tööprotsessi, aastaaegade muutumist kui ka inimese eluteed.

Matthew Graziano töödes on ühendatud puupõletuse tehnika ja mereteemalised
keraamilised vormid. Paadivormid, kannavad endal puupõletuse jälgi - leekide ja tuha koosmõju annavad kordumatuid ja etteaimamatuid pindu.

Milvi Korela tegeleb Jaapani keraamika ajaloo uurimisega enne 17. sajandit mil glasuure valmistati enamasti tuhast. Korela keskendub reljeefsete tuhaglasuuride sobivuse katsetamisele toidunõuglasuurideks ja nende kasutamisele kaasaegselt disainitud tassivormide juures.

Täiendav info:
Annika Vilippus
Mob. 55633887

Teate koostas Ketli Tiitsar

« Tagasi