Avatud K-P 11.00-18.00 / Lai 17, 10133 Tallinn

Pressiteadete arhiivUudiskirjade arhiiv

Pressiteadete arhiiv

PRESSITEADE 16.05.2016

 

Muuseumiööl oli ETDM-il 2020 külastajat.
Aktiivselt osaleti ka programmis "Laine köögis", kus köögiteemalisi mõtteid ning ideid kirjutati-joonistati spetsiaalselt selleks tarbeks loodud seinale.
Täname kõiki osalejaid, korraldajaid ja vabatahtlikke!


  

16. maist kuni 3. juunini on muuseum näituste vahetuse tõttu suletud. Vabandame!

Alates 4. juunist saab vaadata näitust
KOHALIK ILU. TARBEKLAAS

ETDM jätkab oma traditsiooni käsitleda erinevate erialade, nähtuste ja ettevõtete kaudu eesti disainiajaloo kaardistamist, kontekstualiseerimist ja tutvustamist.
Näitus keskendub ENSV ainsale klaasitootmisettevõttele Tarbeklaas. Tehase mitmekülgne, läbi viie kümnendi ulatuv toodang ja seal tegutsenud eesti kunstnikud annavad võimaluse käsitleda seda nii disaini- kui majandusajaloo aspektist ning avada ettevõtte eripära, toimemehhanisme, kujundusvõtteid kui väljundeid nii lihtsalt huvilise kui kollektsionääri jaoks.
ETDM-il on ulatuslik Tarbeklaasi tootenäidiste kogu, mis võeti üle 1990. aastatel ettevõtte omanikuvahetuse käigus. Lisaks tuleb eksponeerimisele suur valik erakogudes olevaid esemeid ning neid täiendavad arhiivimaterjalid.
Näituse koostajad on Triin Jerlei, Kai Lobjakas, Kristi Paap, kujundajad Maria Pukk ja Ivar Lubjak arhitektuuribüroost Oaas, graafiline disainer Mikk Heinsoo büroost StuudioStuudio.

Näitus jääb avatuks 25. septembrini.« Tagasi