Avatud K-P 11.00-18.00 / Lai 17, 10133 Tallinn

Pressiteadete arhiivUudiskirjade arhiiv

Pressiteadete arhiiv

PRESSITEADE 11.05.2016

 

Muuseumiöö ÖÖS ON LAINEID
Eesti Tarbekunsti- ja Disainimuuseumis
laupäeval, 14. mail
 
 
LAINE KÖÖGIS
Seekordsel muuseumiööl on Tarbekunsti- ja Disainimuuseumis avatud kööginäitus, kus igal külastajal on võimalik köögiteemal kaasa mõelda ja ka oma arvamust avaldada.
Laine köögis peegeldab erinevaid ajastuid ja inimeste harjumusi. Lainetus kui muutumine ja protsess on köögis märgatav ja tuntav.
Kiirenev elutempo, kaasaeg, uued olud on muutmas meie toitumis- ja toiduvalmistamise tavasid. Kui palju veedame täna oma päevast köögis toitu valmistades, katsetades-nautides, koos olles?
Viskame õhku küsimused ja soovime teada, milline on teie suhe köögiga täna. Vaatame, millise lainetuse see tekitab!
 
Näitus KÖÖK. Muutuv ruum, disain ja tarbekunst Eestis
20.02.-15.05.2016
Näitus uurib köögi arengut ruumina ja sellega seotud esemelise keskkonna muutumist ning unikaalteoste lähtumist köögiga seotud temaatikast Eestis.
Köök on üks suuremaid muutusi läbi teinud ruum kodus 20. sajandil. Muutuste keerisesse sattus köök möödunud sajandi alguskümnenditel, mil selle ümberkorraldamist suunasid ideed efektiivsusest, hügieenist, naise positsioonist ja eluasemekriisist, kujundades paljus tänaseni toimuvad põhimõtted kaasaegsest köögist. Eksponeeritud on olulisemad kööki kui keskkonda puudutavad muutused ajas – moodsa köögi ideestiku jõudmine Eestisse, nõukogude-aegse väikekorteri jaoks minimaalseks planeeritud köök ja selleks peamiselt mööblieksperimentaalvabrikus Standard väljatöötatud köögimööbli versioonid, tänaseks tavapärane avatud köögi idee.
See, milline on eesti disaini ja tarbekunsti suhe köögitemaatikasse olnud veidi vähem kui saja aasta jooksul ja milline on see täna, antakse edasi erinevate esemete, plaanide, kavandite ja rohke fotomaterjali kaudu.
Näituse kuraatoriks on Kai Lobjakas, kujundajaks Arhitektuuribüroo 3+1 arhitektid, graafiline disain Indrek Sirkel.
I korrus, trepigalerii
 
Muuseumi III korrusel on avatud Eesti disaini püsiekspositsioon.
 
Tasuta sissepääs kl 18-23!


« Tagasi