Avatud K-P 11.00-18.00 / Lai 17, 10133 Tallinn

Pressiteadete arhiivUudiskirjade arhiivUudised

Pressiteadete arhiiv

PRESSITEADE 23.03.2016

 

Seoses näitusega "KÖÖK. Muutuv ruum, disain ja tarbekunst Eestis" kutsub Eesti Tarbekunsti- ja Disainimuuseum kõiki saatma fotosid oma endisest või praegusest köögist!


Foto võib meilida aadressil pilt@etdm.ee, tuua muuseumi kassasse või postitada Lai 17, 10143 Tallinn.

Saatja nõusolekul saavad pildid osaks näitusest. Need kaasatakse väljaprinditult spetsiaalselt selle tarbeks loodud seinal, laiendamaks teadmist kohaliku argikeskkonna minevikust ja tänapäevast. Hiljem säilitatakse pildid muuseumi arhiivkogus.

Saatjate vahel loositakse välja Laine Sisa kujundatud, Tallinna Ehituskeraamika Tehases toodetud kohvikann "Rae" ja tasuta muuseumipääsmeid.
 

 

Näitus "KÖÖK. Muutuv ruum, disain ja tarbekunst Eestis"
20.02.-15.05.2016

Näitus uurib köögi arengut ruumina ja sellega seotud esemelise keskkonna muutumist ning unikaalteoste lähtumist köögiga seotud temaatikast Eestis.
Köök on üks suuremaid muutusi läbi teinud ruum kodus 20. sajandil. Muutuste keerisesse sattus köök möödunud sajandi alguskümnenditel, mil selle ümberkorraldamist suunasid ideed efektiivsusest, hügieenist, naise positsioonist ja eluasemekriisist, kujundades paljus tänaseni toimuvad põhimõtted kaasaegsest köögist. Eksponeeritud on olulisemad kööki kui keskkonda puudutavad muutused ajas – moodsa köögi ideestiku jõudmine Eestisse, nõukogude-aegse väikekorteri jaoks minimaalseks planeeritud köök ja selleks peamiselt mööblieksperimentaalvabrikus Standard väljatöötatud köögimööbli versioonid, tänaseks tavapärane avatud köögi idee.
See, milline on eesti disaini ja tarbekunsti suhe köögitemaatikasse olnud veidi vähem kui saja aasta jooksul ja milline on see täna, antakse edasi erinevate esemete, plaanide, kavandite ja rohke fotomaterjali kaudu.

Näituse kuraatoriks on Kai Lobjakas, kujundajaks Arhitektuuribüroo 3+1 arhitektid, graafiline disain Indrek Sirkel.
I korrus, trepigalerii

Lisainfo:
Kai Lobjakas
kai@etdm.ee
5648 6977

 « Tagasi